Bugun...


Ziyaretin ardından...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oraya bağlı olarak bugüne kadar bu işi getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından...
+ -

Erdoğan ve  ortak basın toplantısı düzenledi

Başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından kameraların karşısına geçen   ve  Cumhurbaşkanı  ortak basın toplantısı düzenledi. İki ülke arasındaki kardeşlik ilişkisine vurgu yapan iki lider açıklamalarında dostluk mesajları verdi. "İlişkilerimiz tek millet iki devlet anlayışındadır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oraya bağlı olarak bugüne kadar bu işi getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İlham Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi

 Erdoğan ve , baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında açıklama yaptı.

Ortak basın toplantısında konuşan  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Türkiye Azerbaycan birliği dostluğu bölgesel istikrar için çok önemli" dedi.

İlham Aliyev açıklamasında şunları kaydetti:

Biz dostuz kardeşiz. Cumhurbaşkan Erdoğan'ın seçilmesinin ardından ilk olarak buraya gelmesi de bunu gösterir.

"İLK İŞ OLARAK KARDEŞ, DOST AZERBAYCAN'I ZİYARET ETTİK"

Aliyev'in ardından söz alan Cumhrubaşkanı Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinden sonra dün Cumhurbaşkanı olarak yeminimizi ettik ve ilk iş olarak bu sabah kardeş dost Azerbaycan'ı ziyaret etmek suretiyle görevimizi ifa etmek istedim. Gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerde bugüne kadar nerede olmamız gerektiğini görüşme imkanımız oldu" dedi.

SONBAHARDA BÜYÜK YATIRIMLAR HAYATA GEÇECEK

TANAP projesinin iki ülke için hayati önemine vurgu yapan Erdoğan, "bu proje bizi ciddi manada ilgilendiriyor ve bu kardeşliğimizin bir tezahürü olarak büyük önem arz ediyor. Azerbaycan'ın yatırım noktasında Türkiye'deki Aliağa yatırımı takdire şayandır. Bu yatırım her geçen gün daha da gelişerek büyüyen bir yatırım oldu. Şimdi de bu yatırımı çok daha geliştirmenin ve bazı yatırımların da Sonbaharda açılışını yaparak hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Türkiye-Azerbaycan ilişkilerimiz tek millet, iki devlet anlayışında pekişiyor. Oraya bağlı olarak bugüne kadar bu işi getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz" diye ekledi.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 4965 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI