Bugun...
Zafer Nasıl Kazanılır?


Nejat Subaşı
 
 

Kararlılık eşittir güç demektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat yönettiği dış politikamızda seslendirilen kararlı ve yalın söylemler Türkiye’yi süper güç ötesine taşıyor.

Tankın vardır, uçağın vardır, füzen vardır, savaş gemilerin vardır, vardır ama yönetimde irade yoksa,  iradenin güçlü, kararlı sesi yoksa bu kadar varlık hiçbir işe yaramaz.

Cebinde 100 TL’n var ama en iyi nasıl kullanacağını bilmiyorsan o 100 TL hesapsız alışverişe kurban gider yada hesabını bilen biriysen o 100 TL bereketlenir  ve bir çok şey alırsın.

Ekonomin güçlü, Ordun güçlü, silahın güçlü,eee, ama bölgenin hatta Dünyanın en etkisiz ülkelerinden birisin.

Neden?

Mesutla, Akbulutla, Çillerle, Demirelle, İnönü ile kısaca önceki yönetenlerle ancak bu kadar. Ha, kimseye kızmıyoruz, yargılamıyoruz, böyle bir amacımız yok,asla.

Ama Messiler nasıl çok azsa, Arda Türk futbolunda nasıl tekse, ülkeleri yönetenlerde de durum aynıdır.

50 tane başbakanın cumhurbaşkanın olur ama hepsi bazen bir tanesi gibi olamazlar. Ülkemizde de Dünya devletlerinde de bu örneğin ne kadar doğru olduğunu yaşamımız boyu defaten görüyoruz.

Bağırmak çağırmak güç değildir, asla değildir, neyi ne zaman söyleyeceğini ne zaman söyleyeceğinin şiddetini artıracağını bilmek... İşte güç budur. Yerinde karar, güçtür.

TEK BİR ÇAKIL TAŞINI KAPTIRMAYIZ

Dün Cerablus'tan El Bab'a kadar 3 bin DEAŞ'lıyı imha etmiştik. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz.

Yukardaki başlık dahil açıklamalar elbette bana ait değil. Tahmin edeceğiniz gibi Cumhurbaşkanı Erdoğana ait.

Oraya gider miyiz gitmez miyiz onu Allah bilir ama, Cumhurbaşkanı yeri yurdu zamanı geldiğinde düşüncelerini o kadar güçlü açıkloyorki, buradan, teee Afrikanın güneyine kadar, düşman nerede varsa rahatsız oluyor.

İşte zafer böyle kazanılır.Bu yazı 11649 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI