Bugun...
Tüsiad başkanı haklı!


Cengizhan NAZİKİOĞLU
 
 

Biliyorsunuz Tüsiad Başkanı Erol Birecik OHAL’İN bir an önce kaldırılmasını istiyor. Erol Bilecik bana göre yerden göğe haklı!

Hiçkimse olağanüstü şartlar altında yaşamak istemez.

Ak Parti hükümeti’de Ohal altında çalışmak istemez ama çalışmaya mecbur.

Bu Vatan için bu Millet için çalışmak zorundalar.

Tüsiad başkanı geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili olarak “"On aydır, artık bir kez daha uzatılmayacağını umduğumuz Olağanüstü Hal koşullarında yaşıyoruz. Türkiye'nin coğrafi konumu kadar, iç düzeni de dünyanın ilgi odağında bulunuyor. İç siyasetimizdeki gelişmelerimiz de bu bağlamda dünyada çok yankı buluyor.” şeklinde konuştuğunu biliyoruz.

Doğru söylemiş, iç siyasetimizdeki gelişmeler Dünyada yankı buluyor demiş.

Abd, Almanya, İspanya, Brezilya, Yunanistan, Mısır, Endonezya, Flipinler yada cartcurt adalarının iç siyaseti bizdeki gibi değil, bu doğru.

Peki neden?

Var mı onların sınır içlerinde yada sınırlarının hemen dışında FETÖ,DHKP-C, IŞİD,DEAŞ,DAEŞ,DAİŞ gibi  ülkelerini yıkmaya çalışan başaramasalarda ülkelerini zayıflatmayı hedefleyen eli kanlı silahlı terör örgütleri?

Ve bunların bazı batılı işbirlikçileri?

Var mı?

Sahiden olan biteni görmüyor musunuz yoksa sizlerde gözü kulağı mühürlü muhaliflerden misiniz yada nesiniz?

Bakın ne demiş son yılların en çok parlayan asaletli Bakanlar arasında yer alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu;

“...Geçen gün TÜSİAD Başkanı olağanüstü halin kalkması gerektiğini söylüyor. Türkiye’nin önemli Sivil Toplum Örgütlerinden birisinin başkanı bir sorun bize bakalım? Türkiye niye OHAL’de ve bu OHAL kime. Soruyormusun? Ama birilerinin üfürmesiyle beraber Türkiye’nin OHAL şartlarını ortadan kaldırılmasını istiyorsun. Tam FETÖ ile mücadele ettiğimizin ortasında. Peki OHAL’de Türkiye ne durumda”....

Şöyle devam etmiş;

Türkiye’nin ise terör nedeniyle yaşadığı can kayıpları 40 yıldan beri bu mücadeleyi gerçekleştiren Türkiye’nin 7 bin 500 kişisinin asker, polis ve kamu görevlisi şehidimiz, 6 bin civarında ise sivil şehit olduğu değerlendirilmektedir. Bu sadece PKK kısmı. Aşırı sol örgütleriyle de mücadelemiz var. FETÖ, DEAŞ ve PKK’nin diğer uzantıları olan PYD, KCK gibi versiyonları var”....

Benim gördüğümü Bakan zaten yaşıyor, askerimiz, polisimiz, kamu görevlilerimiz yaşıyor.

Başbakan, Cumhurbaşkanı yaşıyor...

Neden?

Zevk için mi ? (yahu kusura bakmayın, benimde sinirlenme hakkım olsun, insan kızıyor yahu)

Göremiyorsunuz kardeşler!

OHAL bu sefer çok güçlü bir iradeyle var.

Geçtiğimiz yıllarda gördük, ohali ilan ediyorsun ama boşuna, çünkü arkasında güçlü siyasi yapı yok, siyasi yapının güçlü bir lideri yok.

Yepyeni, güçlü bir Türkiye’ye ulaşmanın şartı olarak başta Fetö olmak üzere tamamının büyük oranda bitirilmesi, bel kemiklerinin kırılması Ohalin hep birlikte özveriyle sırtımızda taşınmasına bağlıdır ki, aydınlık gelecek kapımızdan içeri girsin.Bu yazı 1755 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI