Bugun...
Randevu verir miydim


Cengizhan NAZİKİOĞLU
 
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e bugün  için (23 Ekim 2017) randevu verdiği Ankara kulislerinde konuşuluyor. 

Görüşme öğleden sonra 4 civarı olduğu yansıyan bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nedenli olarak yeri geldiğinde belirttiği gibi Cumhurbaşkanlığı makamı boru olmayıp, Türkiye'nin en üstteki yönetim yeridir, liderinin bulunduğu yerdir, Türkiye'nin 1 numarasının temsil edildiği yerdir.

Melih Gökçek bugüne kadar Erdoğanla birçok defa görüşmüş bir belediye başkanıdır. Tüm Basına baktığımızda Gökçek kadar Erdoğanla görüşme yapmış bir başka belediye başkanı yoktur.

Elbette Ankara Balediyesinin başında bulunan zat görev icabı Cumhurbaşkanıyla göreşecek yada yeri geldiğinde eşlik edecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir çok defa bazı belediye başkanlarının performans düşüklüğünü basın önünde yada parti içinde hiç çekinmeden dile getirmiş olmasına rağmen, bu belediyeler içinde bulunan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hiç oralı olmayarak görevini kendi standartlarında devam ettirmiştir.

Cumhurbaşkanı ne demişti, bazı arkadaşlarda bunlara belediyelerde dahil "Metal Yorgunluğu" var gereken yapılmalı. 

Cumhurbaşkanı ne güzel bir örnekle anlatıyor durumu...Çünkü çalışmamış metal yorulmaz yeni sıfır metal yorulmaz diridir verlecek göreve tasarlandığı şekliyle hazırdır...

Yani diyorki, siz çalıştınız, evet zamanında çalıştınız ama artık üretemiyorsunuz, millete bir şey veremiyorsunuz lütfen çekiliniz...

Gereken yapılmalı'dan herkesin anladığı, daha çok çalışmak bulunulan göreve alanına yenilikler getirmek ve fazlası olması gerekirken muhatapların hiç birinden ses çıkmamıştır.

Cumhurbaşkanının yanında çalışmış ve çalışacak bir insan için koltuk baldan tatlı olmamalı yılların emekçisinden yılların tecrübelisinden bir çalışma üstadından böyle bir talebin gölgesi dahi gelir gibi olduğunda muhatap gerekeni derhal yapmalıdır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha randevu vermiş ben olsam verir miydim, konuşacaklarım bittiği için vermezdim.

Cumhurbaşkanıyla bizlerin arasındaki farklardan biri de bu, o siyasi Dünyada da çok tecrübeli, yönetmede de çok tecrübeli. 

Benim vermeyeceğim randevuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan verdiyse mutlaka bir bildiği vardır, onun tüm bildikleri de Ankara'nın hayrınadır.Bu yazı 3162 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI