Bugun...
Osman Aşkın Bak Haksız mı...


Nejat Subaşı
 
 

Rize Milletvekilimiz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda “Yatak kapasitesinde müthiş bir yatırım hamlesiyle 180 binlerden 622 binlere ulaştırıldığını açıkladı.

Bunlar kolay olmuyor. 

Resmi rakamlar Yurtlardaki yatak kapasitesinin 650 bin'e ulaştığını gösteriyor.

Kontrolünde olduğu tüm kuruluşlarda çok başarılı çalışmalar yapmış olan Osman Aşkın Bak'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemle Gençlik ve Spor Bakanlığına atanmasından sonra'da çalışmalarındaki hız kesilmedi.

Osman Aşkın Bak Ankara’da düzenlenen Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda "Hedefimiz talep eden tüm öğrencilerimizi KYK Yurtlarımızın konforuyla buluşturmak onlara ev sahipliği yapmak.” dedi.

Osman bey konuşmasında bir başka hususun öneminede işaret etti, bakın ne demiş; 

"Elbette bu büyük başarı öyküsünün ardında öğrencilerimizin derdiyle dertlenen ve onların sıkıntılarını yakından bilen Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminden bugüne ortaya koyduğu güçlü irade vardır. Bu büyük değişim ve dönüşüm sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” 

Evet Osman Aşkın Bak'da güçlü iradeden bahsetmiş haklı olarak.

Her başarı  öyküsünün ardında gerçektende hedefleri olanların iradeleri vardır. İrade vardır da, birde bu iradenin şekli şemali vardır.

Yapalım, edelim, hedefleyelim ve nihayatinde cektik, caktık la biten cümlelerin geçmişte ülkeyi yönetenler tarafından çokça söylendiğini ayak yolunda dahi söylendiğini yaşı 40 ların üzerindeki herkes iyi bilir.

Ne boş günlerdi o günler. 

20 şey vaad edilir irade gösterilir ama ancak 1 i gerçekleşirdi.

Yıllarca bu Milletin oyları cek caklarla toplandı.

Nereden nereye diyorum neredeyse her yazımda.

Haksız mıyım?

KYK nda konaklama kalitesini, konfor kalitesini bilmeyen yoktur heralde. 

Böyle bir işletmenin yatak kapasitesini kısa sürede %245 artırmak değil Türkiye'de Dünyanın hiç bir ülkesinde mümkün değildir.

İşte, Osman Aşkın Bak bu olağanüstlüğü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlıyor. 

Haksız mı?

Yapacaksınız, edeceksiniz, bu millete güçlü bir şekilde hizmet edeceksiniz diyen Cumhurbaşkanı, ülkemizdeki güçlü iradeyi temsil etmektedir.

Türkiye hızla ve güçlü adımlarla gelişiyorsa bunun 1 numaralı sebebi liderinin güçlü iradesidir.

Bu bir şanstır.

Ve bu şans Türkiye'de ilk defa vardır.Bu yazı 4317 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI