Bugun...
“Nereden nereye” devam edecek...


Cengizhan NAZİKİOĞLU
 
 

Cumhurbaşkanı bugün her şeyi özetledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Afyonkarahisar’da yaptığı çoşkulu konuşmada Türkiye’nin eski güçsüz, ne yapacağını bilmeyen, aşağıda sakal yukarıda bıyık çıkmazında olmayan bir ülke haline geldiğini somut ve güçlü örneklerle bir kez daha anlattı.

Bakalım neler demiş sayın Cumhurbaşkanı;
“Kardeşlerim her fırsatta söylüyorum: AK Parti'nin kaderi milletimizin kaderiyle bütünleşmiş bir partidir. Bizim her başarımız ülkemizin başarısıdır. Yaşadığımız her hadise bize sorumluluğumuzun büyüklüğünü bir kez daha hatırlatıyor. Türkiye attığı her adımda güçlenerek yoluna devam ediyor. Bu mücadelenin kesintisiz sürdürülmesi en başta bize bağlıdır.”

 Özetlersek, Cumhurbaşkanı ne kadar güçlüyse Türkiye o kadar güçlü zira gidilen yolda ortaya çıkan başarıları görüp destekleyen inanmış büyük bir halk kitlesi güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanını destekliyor. Cumhurbaşkanı ve ekibinin başarısını gören büyük kitleler Cumhuriyet tarihinde yoğunluğu bu derecenin yanına bile yaklaşamayan başarılara gönülden sınırı olmayan destek veriyor.

Zaten Cumhurbaşkanı bu derece başarılı olmasaydı bu desteği göremez ve ülkede eskiden olduğu gibi kaoslu yıllar yaşanır, ülke bir ileri iki geri durumunu korur, batılının uşağı olmaya devam etmeyeceğimizi kimse söyleyemezdi.

“Bakınız geçmişte kimi konularda İran'la Irak'la Amerika ile çeşitli görüş ayrılıklarımız olmuştur. Ne zaman bunları akılla konuşmayla çözdüysek hepimiz kazandık. Lozan'daki kazanımızları unutmadığımız gibi kayıplarımızı da unutmadık. Bugün de bize verilen destekleri olduğu gibi gizli açık ihanetleri de elbette unutmayacağız. Bizi oyalayan sinsilikleri unutmadık. Evet herkes ettiğini bulacaktır. Biz hep iyilik ettik. Kendimizle birlikte tüm dostlarımızın iyiliğini istedik. Bize tuzak kuranların da kendi tuzaklarına düşeceklerine inanıyorum. İyi niyetli olmak hazırlıksız olmak değildir. Bizimle ortak bir geleceğe yürümek isteyenlere musafaha için ellerimiz daima açıktır. Geleceğimizi karartmak isteyenlere ise aynı ellerin yumruk olup, tokat olup inmesi kaçınılmazdır. ABD, YPG/PYD ile işbirliği yaparak özellikle DEAŞ'ı yok etmek için bir faaliyet içine girdi. Esasen bilenler var, bilmeyenler var; YPG/PYD, Türkiye'nin 40 yıldır mücadele ettiği bölücü terör örgütünün Suriye'deki şubesidir, adıdır. Birbiriyle eşittir, aynı terör örgütüdür.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece bugün ortaya çıkan zorluklarla mücadele etmiyor, Erdoğan sanki Türkiye’ye 100 yıldır yapılan kötülükleri de o yıllarda yaşamda olmasa da hafızasında tutuyor ve bu kötülükleri yapanlarla sırayla hesaplaşıyor, hesaplaşılacağını deklare ediyor.

Erdoğan, gizli ve açık ihanetleri asla unutmayacağız diyerek gerek içerde gerekse dışardaki hainlere zamanı geldikçe hesap sorulacağını söylemeden edemiyor.

Hesap sormak demek illa abanın altındaki sopayı hissettirmek değildir elbet, ama olan biteni unutmadığımızı hatırlatmak dahi bir nevi hesap sormaktır, bu ülkeye kötülük yapanları hizaya sokmaktır, derlenip toparlanmalarını sağlamaktır.

Son 8 aya bakın. Gakguk diyen Batılı kimi ülkeler Erdoğanın dobra çıkışları sayesinde hizaya gelerek kimi zaman cılız seslerle cevaplar vermeye çalışmakta çoğu zaman da Erdoğan’ın ilgili konuda haklı olduğunu söylemektdirler.

Eskiden böyle miydik?

20 sene evvel var mıydı böyle bir dobra adam?

“Nereden nereye” devam edecek Allahın izniyle.Bu yazı 4779 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI