Bugun...
İçi kıpır kıpır


Nejat Subaşı
 
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değşim istemekte haksız mı?

Bilişim teknolojilerinin yaşantımıza ardı ardına yenilikler kattığı zamanımızda her şey o kadar çabuk değişip ilerliyor ki şaşırmamak elde değil.

Elbette insanımızın, yöneticimizin, şirket müdürünün, belediye başkanınımızın,valimizin, askerimizin velhasıl yönetici ve çalışanlar pozisyonunda olan herkesin bu hızlı değişime ayak uyduracak dinamizm içinde olması gerekir.

Peki neden?

Elbette değişimin öncüleri ülkelerin bu sefer gerisinde kalmamak, son ülkemizde 15 yılda kazanan ivmeyi korumak hatta yükseltebilmek için.

Etrafıma bakıyorum, gazetecesinden valisine kadar, belediye başkanına kadar hatta sanatçısına kadar yorulmuş yarım gün uyuyan yarım gün boşboş dolaşan insanlar görüyorum ki, bunların sayısı hiç az değil.

Gerektiği yoğunlukta üretemeyen insanlardan bulunduğu yere hayır gelmeyeceğini bilmeyen yoktur heralde. 

Cumhurbaşkanı bir çok şeyi farkında olmalıki, değişim istiyor farklılık getirecek bürokratları kadrolarda istiyor. Farkındaki, 10 sene ileri git 5 sene yerinde say modeli ile ülke batıyı yakalamaktan ziyade yerinde sayıyor.

Hedef büyük olunca elbette çalışanlarınıda bu hedefe gitmeyi kolaylaştıracak birikim ve arzuya sahip olanlardan seçmek istersin.

Bugün tarihi İpek Yolu, demiryolu hattıyla yeniden hayat buluyor. Bugün ilk seferini yapacak Bakü - Tiflis - Kars demiryolu hattı sayesinde Londra’dan kalkan bir tren Pekin’e kadar kesintisiz gidebilecek. 

10 yılda tamamlanan projenin ilk yolculuğuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili tanıklık ediyor olacaklar. 

1 Milyon yolcu kapasiteli Marmaray Projesi ile bütünleşecek olan BTK Demiryolu Projesi, Avrupa’dan Çin’e demiryoluyla kesintisiz yük taşınmasını da mümkün hale getirecek.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik, BTK Demiryolu Projesi’nin bölge için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Bu proje sadece şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için değil, Orta Asya, Avrupa ve Uzak Asya’ya kadar dünya üzerinde çok geniş bir coğrafyanın ulaşım ve lojistik hizmetleri açısından çok büyük ve bir o kadar önemli proje” dediğini de hatırlatayım.

 Ülkemiz ve bölge ta uzak Asyadan Avrupanın kalbine her açıdan bağlanıyor. Tabi bu olağan üstü atılımlar ülkemizi Dünya ekonomisinin en büyük ilk 10 devletinden biri yapmak sevdasına inanan ve bu doğrultuda azimle çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük hedefleri sayesinde oluyor.

Şöyle söylemeliyim ki, içi kıpırkıpır şevkle dolu olan bir lidere sahip olduğumuz için şanslıyız, farkındaysanız içindeki azim hiç azalmıyor.

Bu ülke belki onu biraz hızlı yaşlandırıyor ama, onun sayesinde batıyla aramızı çok hızlı kapatıyoruz.

Teşekkür etmemek mümkün mü?Bu yazı 1477 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI