Bugun...
Fakıbaba iyi çalışıyor...


Nejat Subaşı
 
 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba et fiyatları düşecek dediğinde belki bende dahil çoğumuz “hadi canım, yıllardır düşürülemedi, şimdi nasıl düşecek”  diye düşünmüşüzdür.

Aslında benim gene düşüncem şöyledirki, Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümetin başına koşulsuz geçmemiş olsaydı, bu irade ne derece ortaya konabilirdi onu sadece Allah bilir.

Bu düşüncemi değerli Bakanımızın tüm samimiyetine rağmen söylüyorum.

Bir iş yapıyorsak ardındaki iradenin güçlü olması o işi başarılı sonuçlara erdirir ki bunu hemen tüm iş çevreleri tecrübeleri sebebiyle iyi bilir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın ne kadar yaratıcı bir yapıya sahip olduğunu heralde bilmeyen yoktur, önceki görevindeki başarıları ortadadır.

Konuyu dağıtmayayım ama, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı belediye başkanlarının görevden ayrılmalarını istemesindeki en önemli sebep artık yeterince üretememeleridir, gerek Fakıbaba, gerek Osman Aşkın Bak gibi iyi çalışan, zekice iş yapan bakanların yanında çok sönük kalmalarıdır.

Erdoğan  topyekün üst seviyelerde çalışan ivmesini yitirmeyen kadrolarla ülkeyi yönetmek istiyor ki buna kim karşı çıkabilirki.

Migros genel müdürü  Ömer Özgür Tort Fakıbabadan gelen bu samimi isteğe ner kadar süre ile yan çizerdi onu bilemeyiz ama Genel Müdür’ün iyi bildiği bir şey var o’da, bu isteğin ardındaki İradenin gücü.

İrade güçlü olunca işler kolay yürüyor, sorunlar kolay çözülüyor bu’da tüm vatandaşların yararına oluyor.

Evet, et fiyatları uzun bir zamandan sonra güçlü irade sayesinde güçlü düşüyor.Bu yazı 1494 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI