Bugun...
Erdoğan Bayrağı Albayrak'a Devreder mi


Cengizhan NAZİKİOĞLU
 
 

24 Haziran 2016 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden büyük bir zaferle çıkan Başkan Erdoğan 9 Temmuz 2018 akşam saatlerinde Devleti yönetecek yeni kabineyi açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı olarak “Berat Albayrak” açıklandıktan sonra ekonomi ile ilgili ilgisiz tüm çevrelerden anlamlı anlamsız bir uğultu ülkeye yayıldı.

Uğultunun nedeni ise özetin özeti olarak söylüyorum “bunlar ne yapıyor böyle” idi.

Başkan Erdoğan ki, ipi göğüslemesi anasının ak sütü kadar helal, Hazine Bakanı olarakta aileden damat Albayrak ki, “tecrübesiz ve üstelik paranın başına geldi” şeklinde yorumlar.

Dolar yeniden hareketlendi, Borsa biner biner düşmeye başladı.

Tabi doğal olarak Ak Parti ve Ülke düşmanları gene Ankara havası eşliğinde garibe şeklinde oynamaya başladılar, parmakları şıklatmaktan morardı.

Şöyle bir bakıyorum da, bunların hepsi tamamen boş insanlar, bunlardan kim varsa bomboş, ülkesini milletini tanıyamayan ve Erdoğanı ise hala tanıyamamış insanlar sürüsü...

Bakın, bu şaşkınlar ortalığı boyları kadar velveleye verirken 11 TEMMUZ 2018 Çarşamba günü yani Devleti yönetecek A takım açıklandıktan sadece 2 gün sonra karadenizx.com.tr nin ekonomiyle ilgili bölümünde bu konuda son derece kısa olarak ne yazmışım;

Başkan Erdoğan Geleceğe hazırlanıyor

Yakından takip edenler bilirler, Damat ALBAYRAK, Ekonominin altından kalkamaz şeklinde çok sayıda kişinin düşüncesi medyada yer buldu.

Oysaki durum onların düşündüğü gibi değil.

Damat Berat Albayrak'ın Ekonomi ve Hazine Bakanı olması Erdoğan'ın Ekonominin içinde bulunduğu durumu çok iyi bilmesindendir.

Gerekli tasarruflarla Türk Ekonomisi çok kısa sürede iyi duruma gelecektir.

Eğer aksi olsaydı, Damadının siyasi geleceğini riske atmazdı, Ekonominin başında şu anda başka bir isim olurdu.

Başkan Erdoğan Damadını kendisinden sonraki döneme hazırlıyor. Bunun en kolay yollarından biri, Damadının çok başarılı bir Ekonomi ve Hazine Bakanı olarak anılmasını sağlamaktır.

Ekonomi Bakanlığı Türkiye'nin en önemli en etkin Kurumudur.

Başarılı bir Ekonomi ve Hazine Bakanı olarak, Bakan Albayrak, Erdoğan tamam dediği noktada Erdoğandan Bayrağı devr alacaktır, Cumhurbaşkanı adayı olacaktır.

Evet, çok samimi olarak gördüklerimin ve hissettiklerimin aynası (ayna) olan düşüncelerim ortalığın Allakbullak olduğu 9-10-11-12 Temmuzda böyle idi, bugün daha fazla böyle.

Kimilerinin Damat diye hitap ettikleri  Ekonomi ve Hazine Bakanı Sayın Albayrak’ın atandıktan hemen sonraki performansı  bana dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı atleti Usain Bolt’u hatırlattı.

Bakan Albayrak kısa sürede yurtdışı temasları yanısıra ülke içinde de neredeyse tüm iş çevreleri, etkin dernekler ve daha fazlasıyla günler içinde görüştü, devletin planlarını anlattı ve son olarakta en az %30 tasarrufa gidileceğini açıkladı.

Hatırlarsanız 11 Temmuz yazımda "Gerekli tasarruflarla" demiştim. Sayın Albayrak ise en az %30 tasarrufun mutlak sağlanacağını açıkladı.

Evet, ben size sadece hislerimle değil, gördüklerimle yukarıda da yani 11 Temmuzda kısaca değindiğim gibi söyleyebilirim ki, Türkiye ekonomisi güçlüdür, güçlü bir siyasi irade tarafından yönetilmektedir ve hepsinden önemlisi ekonominin çarklarındaki tüm dişler milim milim Sayın Erdoğan tarafından bilinmektedir.

Özetle, Türkiye’yi daha güzel günler beklediği gibi Erdoğan “TAMAM” dediği gün geldiğinde Başkan adayı olarak hiç şüphesiz “BERAT ALBAYRAK” ilan edilecektir.

Başkan Erdoğan Türkiye’yi güçlü olacağı bir gelecek için hazırlıyor.

 

.Bu yazı 11424 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI