Bugun...
Daha çok çalışmalıydınız


Nejat Subaşı
 
 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'nin de bir süredir yüksek standartlarda çalışmadığı bilinen bir gerçekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıtayı yüksekte tuttuğu sürece başta belediye başkanları, valiler, kaymakamlar olmak üzere tüm bürokrasi aleminin maraton koşucusu gibi istim üzerinde olmaları gerektiği esası var olan bir gerçektir.

Hatırlarmısınız bilmem, 27 Mart 1994 yerel seçimlerinden az bir farkla galip çıkan Recep Tayyip Erdoğanı o ana kadar ne İstanbul ne'de Türkiye'nin geneli tanıyordu.

Erdoğan ilk açıklamalarından birinde "biz yaşamları değiştirmeye değil, yaşama koşullarını yükseltmeye geldik" demiştide bir çok insan ne dediğini anlamamıştı bile.

Çünkü bir düzensizliğe alışıktık İstanbul'da, çöp yığınlarının, bakımsız sokak ve bahçelerin varlığı, işe yaramayan musluklara, dökülen belediye otobüslerine ve trafik eziyetine ve fazlasına alışıktık İstanbul'da. 

Şehir budur, hayat budur falan zannediyorduk. 

O geldi. 

Geldikten sadece 3 ay sonra fazlası 6 ay sonra hissedilmeye başlandı. Sokaklar daha temiz, bahçeler yemyeşil ve proje peşinde koşan bir belediye başkanı.

Fazlasını sonra hatırlatmayı, yeri geldikçe hatırlatacağımı görev bildiğimi söylemekle birlikte, metal yorgunluğuna düşmüş ve yaşları 60 larda olan belediye başkanları o günleri nasıl hatırlamazlar diye de sormadan edemeyeceğim....

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe 

"Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da yanaşmayacağız. Bu şartlarda da ülkeme hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Ben de belediye başkanlığı görevinden istifa ediyorum." diyerek istifa etmiş.

Geç kaldın sayın Altepe, çok geç kaldın. İşte bu sebeple sizler işaret edilerek "metal yorgunluğu" var dendi de anlamazdan geldiniz.

Liderimizle ters düşmeyeceğiz, hasar da vermeyeceğiz demişsiniz....

Allah aşkına, insan aklıyla dalga mı geçtiniz. 

Güle güle. Bu yazı 2432 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI