Bugun...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Osman Aşkın Bak


Nejat Subaşı
 
 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Osman Aşkın Bak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, bakanlığı öncesinde de sadece Rize Milletvekili gibi değil sanki Rize’nin 24 saat emre hazır polisi, itfaiyecisi, doktoru, eczacısı belediye başkanı, valisi velhasıl sorun çözücüsü gibi hareket ettiğine çok kez şahit olmuşuzdur.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk-İran İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaparkende böyleydi, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı sırasında da böyleydi, NATO Parlamenter Asamblesi Bilim ve Teknoloji Komitesi Enerji ve Çevre Güvenliği Alt Komite Raportörlüğü görevinde de böyleydi.. Yani özetle, hem çalışken hem zeka yönünden pratik çözümleri ortaya çabukça koyabilen yapıya sahip biri olarak biliyoruz kendisini.

Elbette bizler ilgiyle hayranlıkla izlerken, başta Karadenizi’in vilayetleri olmak üzere diğer vilayetlerin yetkililleri, Milletvekilleri nihayetinde vatandaşları da Osman Aşkın Bak’ı farkındaydılar.

Gençliklerinin önemli bir bölümü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağbeyliğinde, yol göstericiliğinde geçirmiş Osman Aşkın Bak’ı heralde Erdoğandan daha yakın kimse tanıyamaz.

2013-2014-2015 yıllarında sayın Bakanı daha yakından takip ettikçe, kendisinin daha önemli görevlere hazırlanıyor düşüncesine kapılmamam mümkün değildi elbet. Çok çalışıyor ve tüm faaliyetleri Erdoğan’ın takip ettiği işler, ki çoğu zaman da talimatları Erdoğan tarafından bizzat verildiğini tahmin ettiğimiz işler.

Ve nihayetinde Osman Aşkın Bak bizzat Erdoğan’ın talebi doğrultusunda (belki zamanı gelmişti) Bakan mertebesine ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’nin başına yeniden geçmesiyle başlayan olağanüstü başarılı atak politikaların bir köşesinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak mutlaka var. Sanki Başbakan Binali Bey’in yarısı gibi.

Bakın sadece 1 ay geri gideceğim, br aya neler sığmış ki sadece benim tespit edebildiklerim;
30 Ocak 2018 Şırnak Beytüşşebap Ayvalık köyünde, yerde buldukları Türk bayrağımızı köyün meydanında bayrak direği dikerek göndere çeken aslan yürekli kardeşlerimizle buluşması.

31 Ocakta yani bir gün sonra, Dünya şampiyonu yüzücümüz Beytullah Eroğlu’nu Bakanlığımızda misafir etmesi.

31 Ocakta Bakanlıkta uzun süren çok önemli bir toplantı, güzel bir buluşma. Şırnak Beytüşşebap’ta yerde buldukları bayrağımızı yıkayıp köyün meydanına diken aslan yürekli kardeşlerimizi Bakanlıkta misafir etmeleri, tek tek ilgilenmeleri, samimiyetle sorunları dinlemesi talepleri alması.

31 Ocakta ‪Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. Kış Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan Milli Sporcularımızı kabul etmesi organizasyonunu düzenlemesi, talimatları vermesi, Cumhurbaşkanı kabulünden evvel sporcu ve yetkilileri tektek konuşması.

1 Şubat 2018 de ise Başbakan Binali Yıldırım, Güney Kore'de gerçekleştirilecek 23. Kış Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan Milli Sporcularımızı kabul ederken kendisine eşlik etmesi, organizasyon hakkında bilgi vermesi.

1 Şubatta  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Rize’de incelemelerde bulundu. Şehirde gerçekleşecek olan proje ve çalışmaları değerlendi.

2 Şubatta Medeniyetler şehri Adıyaman’A gelip Ak Parti  İl Gençlik Kolları Kongremize katıldı, şehirdeki proje ve çalışmaları değerlendirdi.

2 Şubatta, TBMM Başkanvekili  Ahmet Aydın ve milletvekili grubuyla birlikte Adıyaman Valiliğini ziyaret ederek teatide bulundu.

2 Şubatta, Adıyaman Belediyesini ziyaret ederek şehirdeki gençlik çalışmaları ve spor projeleri üzerine değerlendirmelerde bulunarak  Adıyaman’a yeni bir gençlik merkezi daha kazandıracaklarını söyledi.

2 Şubatta, Adıyaman Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya gelerek, spordan sanata bir çok alanda yaptıkları değerli çalışmalara eşlik etti, bilgi aldı.

2 Şubatta, ‪AK Parti Adıyaman İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongremizi gerçekleştirdiler. Adıyamanlı gençlerin coşkusu ve heyacanlarının güçlerine güç kattığını belirtti.

3 Şubatta, yaptığı açıklamada, AK Parti hükümetlerimizle başlayan tesisleşme hamlesi hız kesmeden devam ettiğini belirterek  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

4 Şubatta, ‪Kıymetli milletvekili arkadaşlarıyla birlikte Tokat Valiliğini ziyaret ettiler. Vali Ömer Toraman ile şehrimizdeki gençlik projeleri ve spor yatırımlarımızı değerlendirdiler.

4 Şubatta, Tokat Mehmed Emin Tokadi KYK Kız Öğrenci Yurdumuzu ziyaret etti. Öğrencilerin  sıcak çay sohbetlerine misafir olup, taleplerini dinledi.

4 Şubatta, Tokat Aydoğan Aydın KYK Erkek Öğrenci Yurdumuzda kalan öğrenci lerle bir araya geldi. Son derece samimi bir ortamda geçen buluşmanın ardından “Gençlerin sıcacık muhabbeti günün tüm yorgunluğunu aldı” açıklamasını yaptı.

4 Şubatta, 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda üç altın, üç gümüş ve 12 bronz madalya kazanarak bayrağımızı zirveye taşıyan Milli Sporcularını kutlamayı unutmadı.

6 Şubatta, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti' olarak ilan edileceği zirveye katılmak üzere gittiği Ramallah'ta Filistin eski Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın kabrini ve müzesini ziyaret etti.

6 Şubatta, ‪Filistin Devlet Başkanı  Mahmud Abbas'ın katılımıyla gerçekleşen “Kudüs 2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti" programına katılarak açılış programında Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin halkına, Kudüs gençliğine ve Kudüs dostlarına gönderdikleri mesajı okudu.

7 Şubatta, TİKA Filistin Koordinatörlüğünü ziyaret ederek gençlik ve spor alanlarında yapabilecek işbirliği çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

9 Şubatta, ‪23. Kış Olimpiyatları'nda Millilerimize destek olmak üzere Güney Kore’ye geçerek  resmi açılış töreni öncesi gerçekleştirilen resepsiyona katıldıktan sonra Resmi açılış törenlerine iştirak ettiler, sporcularımıza destek oldular.

10 Şubatta, Milli Takımımızın Resmi kıyafetlerini giymiş olarak PyeongChang2018 ’de mücadele edecek olan sporcularımızı olimpiyat köyünde ziyaret ettiler. Sporcularla sohbet edip morallerin yüksek olduğunu ifade ettiler.

11 Şubatta, PeyongChang2018’de Artistik Buz Pateni branşında ülkemizi temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova’yı antrenmanları sonrası ziyaret ettiler. Milli sporcularımıza başarılar dilediler.

11 Şubatta,  Uluslararası Kayak Federasyonu Başkanı Gian Franco Kasper ile PyeongChang olimpiyat merkezinde bir araya geldiler.

Ülkemizde gelişen kış sporları ve uluslararası kayak federasyonunun çalışmaları üzerine geniş değerlendirmelerde bulunarak çeşitli projeleri değerlendirdiler.

12 Şubatta, 23. Kış Olimpiyatları’na katılan ülkelerin spor bakanlarıyla Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir araya geldiler. Doping başta olmak üzere dünyada sporun ortak problemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

14 Şubatta, Resmi temaslarda bulunmak üzere geldiğimiz Belarus’ta Başbakan Binali Yıldırım’a eşlik ettiler, yapılan görüşmelere katıldılar.

14 Şubatta, Belarus Spor ve Turizm Bakanı Shamko Aleksandr ile iki ülke arası iş birliğili anlaşması imzaladılar.

15 Şubatta, Başbakan Binali Yıldırım ve Belarus Başbakanı Andrei Kobyakov’un katılımıyla  gerçekleşen Belarus-Türkiye İş Forumu’na katıldılar.

16 Şubatta, Türkiye Atletizm Federasyonumuzun organize ettiği 2017 Yılı Atletizm Ödül Gecesine katılıp bir konuşma yaparak ödül alan sporcuları kutladılar.

17 Şubatta, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile birlikte Geleneksel Sporların İhyası Forumu'na katılarak bir konuşma yaptılar.                55 ülkeden 200 temsilcinin katıldığı organizasyona katkı sağlayan herkese şükranlarını ilettiler.

18 Şubatta, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ile birlikte Bitlis İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongremizi gerçekleştirdiler. Osman Aşkın Bak, heyecanı ve coşkusuyla güçlerine  güç katan Bitlisli gençlerimize yürekten teşekkür ettiğini paylaştı.

18 Şubatta, Bitlis Valiliğini  ziyaret ederek Vali İsmail Ustaoğlu ile şehirdeki  gençlik ve spor çalışmalarını değerlendirerek  Bitlise kazandıracak yeni stadyumunun ve spor salonun müjdesini verdiler.

20 Şubatta, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’u kabulüne eşlik ettiler.

21 Şubatta, ‪Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile birlikte Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımızı ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundular.

21 Şubatta, ‪Dünya Ağır Sıklet Boks şampiyonu Suriye asıllı Mahmut Ömerriat ile  birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeydiler.

22 Şubatta, Avrupa Şampiyonu boksörümüz Fatih Keleş’i Gazi Meclisimizde misafir ettiler. Fatih Keleş’in yaşattığı gururdan dolayı kendisine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

22 Şubatta, Kuveyt Milli Günü vesilesiyle düzenlenen resepsiyonda TBMM Başkanı  İsmail Kahraman’a eşlik ettiler.

23 Şubatta, birçok bakan, milletvekili ve misafirlerin katılımıyla, Emine Erdoğan’ın  ‪himayelerinde düzenlenen 'Çocuk İşçiliği ile Mücadele Deklarasyonu' imza törenine katıldılar.

24 Şubatta, Kaçkar Dağları'nda yapılması planlanan kış sporları merkezi ve teleferik projesi güzergahında incelemelerde bulunmak için Kaçkar dağına çıktılar.

24 Şubatta, AK Parti Rize Pazar İlçe Danışma Meclisi Toplatımızı gerçekleştirerek, millete hizmet yolunda teşkilatta değerlendirmelerde bulundular.

24 Şubatta, Ak Parti  Pazar İlçesinde, tadilatında son aşamaya gelinen Mehmet Akif Pirim Spor Salonunu geniş bir ekiple inceleyerek, spor salonlarından nice şampiyonlar çıkacağına yürekten inandıklarını belirtti.

25 Şubatta, Ak Parti İl Gençlik Kolları Kongremize katılmak üzere geldikleri Balıkesir’de Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret ederek şehirdeki proje ve yatırımları değerlendirdiler.

25 Şubatta, Balıkesir Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Zekai Kafaoğlu ile birlikte Balıkesirdeki gençlik çalışmaları ve spor projeleri üzerine değerlendirmelerde bulundular.

25 Şubatta, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığını ziyaret ederek kendi ifadesiyle dava arkadaşlarımızla bir araya geldiler. Teşkilatımıza millete hizmet yolundaki çalışmalarında başarılar dilediler.

25 Şubatta, AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Kongremizi gerçekleştirerek gençlerin coşku ve heyecanının güçlerine güç kattığını ifade ettiler.

26 Şubatta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü sebebiyle kendisinin en az 20 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’dan bir başarı nedeniyle aldığı plaketin fotoğrafını yayınlayarak, aynı yolda yürüdüklerini en anlamlı ve zarif şekilde ifade ettiler.

27 Şubatta, ‪Oturarak Voleybol 1. Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonu Zonguldak Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor kulübü yönetimi ve asporcularını Bakanlığımızda misafir ettiler.

28 Şubatta, İstanbul’da, ‪Galatasaray Spor Kulübünin Türk sporuna yaptığı hizmetler, güzide rakipleriyle yaptığı rekabet ve başarılarının sergilendiği Galatasaray Stadyum Müzesi'nin resmi açılış törenine katılarak, emeği geçenleri kutladılar.

‪1 Mart 2018’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Rize-Artvin Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundular.

1 Martta, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Artvin’de Cankurtaran Tüneli'ni trafiğe açarak hayırlara vesile olmasını dilediler.

2 Martta, İstanbul’da, Zeytinburnu Beştelsiz Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nin açılışı gerçekleştirereki hayırlara vesile olmasını dilediler.

2 Martta, Uganda Gençlik ve Çocuk İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı  Florence Nakiwala Kiyingi ile bir araya gelerek iki ülke arası işbirliği konuları üzerine değerlendirmelerde bulundular.

3 Martta, Ak Parti İl Gençlik Kolları kongremize katılmak üzere Şehr-i Nuh Şırnak şehrine geldiler.

3 Martta, Şırnak’ta geleceğin yıldızı sporcu kardeşlerle kıran kırana basket maçı yaptılar.

3 Martta, Şırnak Ak Parti İl Gençlik Kolları Kongremizi gerçekleştirdiler. Heyecanı ve coşkusuyla gücümüze güç kattlklarını söyledikleri Şırnaklı gençlere yürekten teşekkür ettiklerini özellikle belirttiler.

4 Martta, Ak Parti Mardin Milletvekilleri ile birlikte Mardin Valiliğini ziyaret ederek şehirdeki gençlik çalışmaları ve spor projelerini değerlendirdiler.

4 Martta, Mardin Gençlik Merkezindeki gençlerle basket maçı yaptılar.

4 Martta, Mardin Ak Parti İl Gençlik Kolları Kongremizi gerçekleştirerek “AK davamız gençlerimizin omuzlarında yükselmeye devam edecektir” diyerek gennçlere olan yürekten inançlarını ifade ettiler.

Osman Aşkın Bak’ın tüm bu çalışmalarına eşlik eden karşılayan, uğurlayan, bilgi veren, anlatan yüzlerce kişi, binlerce fotoğraf var. Onları bu yazıya değil, gazetelere tv lere sığdırmamıza imkan yok...

Evet, Osman Aşkın Bak devam ediyor....

Ama biz durduk.

1 KASIM 2015 tarihinde www.karadenizx.com.tr   yayın organımızda şöyle bir manşet kullanmışız           

“Bu milletvekili’nden kaçış yok”...

http://www.karadenizx.com.tr/bu-milletvekilinden-kacis-yok/1011/

 

Sözün bittiği yerdeyim, onu takip etmek zor ve masraflı.

Bu tempoya teşekkür ediyor, ülkemizin geleceğine güvenle bakıyoruz.

.Bu yazı 4261 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI