Bugun...
Bugün Güçlü Türkiye Doğdu


Nejat Subaşı
 
 

Güçlü Türkiye doğdu

Ülkemizi Cumhuriyetin kuruluşundan beri  (en erken doğumlu Fevzi Çakmak 1876) 12 Cumhurbaşkanı ve 1 Devlet Başkanı yönetti.

Ülkemizi Cumhuriyetin kuruluşundan beri  31 Başbakan Cumhurun başı olarak 1 Devlet Başkanı yönetti.

Kurucu Cumhurbaşkanına elbette saygımız yoğun zira düşmanı ülke topraklarının dışına çıkarabilmiş özel bir yere sahip.

12 Cumhurbaşkanı 31 Başbakan ki, bazıları hem başbakanlık hem Cumhurbaşkanlığı görevini ayrı zamanlarda yürütmüşler.

Özetle 45 kez  seçilen Devlet adamları Türkiye’yi yönettiler.  Gerek Cumhurbaşkanları gerek Başbakanlar zamanında ülkemiz hiçbir zaman batı medeniyetleri gelişmişliğine yaklaşamadıkları gibi tüm çabalara rağmen aradaki mesafe genellikle korunmuş bu ise başarı olarak topluma anlatılmıştır.

1983 yılında Turgut Özal tüm baskılara rağmen Anavatan Partisi başında iktidara geldikten bir yıl içinde, önceki iktidarlardan farklı ülke yönetme modeli  sayesinde her ne kadar statüko tarafından eleştirilsede ülkede değişimlerin ilk ışıkları yakılmıştı.

O yıllarda ne’de çok eleştirilmişti Turgut Özal ülkeyi uçuruma götürüyor, Cumhuriyet’in değerleri aşındırılıyor diye.

Oysaki sonraki yıllarda en ağır şekilde muhalefet yapanların dahi hakkını teslim ettikleri tek şey vardı, o’da ülkenin Özalla birlikte kalkınmaya yönelik değişmeye başlağıdır..

Özaldan sonra Türkiye yeniden hızla eski dünlerine dönme sinyalleri verirken imdata 26 Şubat 1954 yılında doğan biri kötü gidişe dur dedi.

CHP li Sözen tarafından kurutulan İstanbul’un eski Büyük Şehir Belediye Başkanı, Eski Başbakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 64 yaşına girdi.

Allahtan olan varlığının bugün ulaştığı ve ulaştırdığı olağandışı başarıyı samimiyetle kutlarken, bundan sonraki yaşamında da varlığından kaynaklanan her şeyin devamını diliyoruz.

Türkiye’yi yönetmiş sayabileceğimiz hiçbir lider Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar başarılı olamamıştır.

Bugün Dünyamızda hangi yabancı liderle yanyana gelse, Türkiye Cumhurbaşkanı’na hayranlıkla baktıklarını fotoğraflar binlerce defa yakalamıştır, yakalamaya devam edecektir.

Lafı uzatmaya gerçekten gerek  yoktur, alışılagelmişin dışındaki yaşama bakış açısı Dünyayı kolaylıkla yakalayabilmesi etkisi ile  ülkemizin çok hızlı gelişmesine sebep olmuştur, olmaktadır.

Bir vatandaş olarak kendilerine teşekkür etmek, yollarının açık olmasını dilemek benim vatandaşlık görevimdir.

.Bu yazı 4387 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI