Bugun...
Binali bey'in dürüstlüğü...


Nejat Subaşı
 
 

Cuma'dan sonra Başbakan Bianali Yıldırım düşüncelerini hiç sağa sola kaydırmadan saklamadan samimiyet dolu bir açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’da Terzi Baba Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra basın mensuplarının sorularına bakın ne cevap verdi;

"Enflasyon oranı yüzde 11.9. Bu bizim beklediğimizin üzerinde bir sonuç. Hedefimiz orta vadeli planda önümüzdeki yıldan itibaren bunu tek rakamlı orana düşürmek. Aldığımız önlemler var. Önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Sebeplerini biliyoruz. Sonuç önemli. Bizim beklediğimizin üzerinde bir enflasyon var. Bundan sonra bu oranı daha da aşağıya çekmek. Daha fazla üreteceğiz. Piyasanın ihtiyacı olan nakit ihtiyacını karşılayacağız. Üretim girdi maliyetlerini düşüreceğiz. Hedefimiz enflasyonda tek hane. Bölgesel şartlardan kaynaklanan dalgalanmalar oluyor" dedi.

Enflasyon belli gerekçelerle 1 puan 1,5 puan yada 2 puan artmış.

Burada enflasyonun artışından ziyade Ak Parti hükümetinin başbakanının Millet önünde konuya samimiyetle yaklaşması, yanar döner yapmaması ki, istese kolaylıkla yapar, gelecekteki müreffeh Türkiye'ye emin adımlarla yürüdüğümüzün kuvvetli ispatlarından biridir.

Hükümet konuya hakimdir, ne yapmaları gerektiğini iyi bilmektedir ve hepsinden önemlisi bize güçlü bir güven aşılamaktadır.

2002 den önce hükümet yetkilileri o çift haneli enflasyon rakamları açıklandığında 1 hafta ortada görünmezler, kazayla biri basına yakalandığında ise konunun kendisiyle ilgisi olmadığını söyleyip resmen Millet huzurundan kaçarlardi.

Nerelerden nerelere geldik.

Allah o günleri bir daha yaşatmasın.Bu yazı 2487 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI