Bugun...
BAKAN ALBAYRAK YERDEN ARŞ’A KADAR HAKLI


Nejat Subaşı
 
 

BAKAN ALBAYRAK YERDEN ARŞ’A KADAR HAKLI

“Benim yaşım Albayraktan büyük, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan küçük” şeklindeki bir açıklamaya neden gerek duyduğumu açıklamak istiyorum izninizle.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "büyük ve güçlü Türkiye" hedefini ortaya koyduğunu belirterek, buna muhatap her bir Türk vatandaşının çok çalışması gerektiğini söyledi.

Evet, aynı şeyi bende söyledim, bu doğru düşünceyi farklı sektörlerde olan binlerce insan arkadaşlarına, dostlarına, çocuklarına söyledi. Kiminin yaşı Sayın Bakandan büyük, kiminin yaşı Sayın Cumhurbaşkanından küçük, belkide büyük.

Bundan 3-4  ay kadar önce çeşitli belediye başkanlarının istifası istenirken Cumhurbaşkanının "büyük ve güçlü Türkiye" hedefi için başta kamunun başındakilerin canlanması gerektiğini, daha çok çalışarak ülke insanlarına, özel sektörüne örnek olmaları gerektiğini çeşitli vesilelerle kamuoyuna yönelik yaptığı konuşmalarda açık açık söylemesine rağmen bazı belediyeler sözleri, hatta doğrusu, talebi bir türlü anlayamadı.

İlk baştaki randımanlarından uzak belediye başkanlarının bazıları son derece haklı isteği sanki Fransa’daymışlar gibi duymazdan geldiler ya’da sözlerin kendilerini bağlamadığını düşündüler.

Oysaki yanlış düşündüler, tabiri caiz ise resmen uyudular.

Burada kendimizce bir yazı yazarak bazı belediye başkanlarının geleceği göremediklerini ve Cumhurbaşkanının taleplerini karşılayamayacak durumda olduklarını yani yetersiz kaldıklarını söylemiştik.

Güzel bir Atasözümüz vardır “Çalışan demir pas tutmaz”  

Açıklaması ise;  Durağan durumdan hareketli duruma geçmek ve çalışmak, insandaki hantallığı, isteksizliği ve uyuşukluğu söküp atar; onu canlı, yetenekli ve verimli kılar. Ruhen ve bedenen güçlendirdiği gibi, maddî yönden de kazançlı yapar.

Bakan ALBAYRAK, "Bu yaşında Cumhurbaşkanımız birçok gencimizden daha çok çalışıyorsa, birçok Türk vatandaşından daha çok çalışıyorsa başta gençlerimiz olmak üzere bizler en az onun kadar çalışmalıyız. Görevimiz ve vazifemiz ne ise her alanda çalışmalıyız. Büyük ve güçlü Türkiye idealine erişmek için, bu ülkenin bu yüz yılda tekrar zirveye çıkması için çok çalışmalıyız." şeklindeki İfadelerini bugün AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı'nın 4. Olağan Kongresi'nde katılımcılarla paylaşarak, bizim gibi binlerce farklı yaştaki insanın 3-5 ay önce Cumhurbaşkanının daha çok çalışma ile ilgili talebini anlamış olduğumuzu kanıtlamış oldu.

Çalışırsak hep birlikte büyürüz, hep birlikte güçleniriz. Tabi, sadece çalışmak yetmez, çok çalışmak gerekir. Sadece önümüzdeki 10 yıl bile hep birlikte daha çok çalışırsak Türkiye çok farklı yerlere daha çabuk gelmiş olacaktır.

Bakın, Afrin’e.

Alındı, iş bitti.

Bu elbette sadece güçlü irade tarafından ülkenin yönetiliyor olmasındandır, Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesindedir.

Türkiye’yi başkaları yönetiyor olsaydı, ah dokunmayın, uzağa gitmeyin, batıya ne diyeceksin hezeyanlarına gömülü kalınır, ne uzar 5 santim kısalırdık.

Elimizde güçlü bir irade var, bu bir Devlet için 100 yılda bir çıkan şanstır, bu şansı iyi kullanalım.

.Bu yazı 3300 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI