Bugun...
Aklın nerededir....


Nejat Subaşı
 
 

Herkes Türkiye’nin gelişmiş yükselmiş müreffeh huzurlu geleceği için gece gündüz 24 saat çalışırken bazı belediye başkanlarının tutumlarını eleştirmiştim.

Giresun’da yakalanan PKK’lı Mustafa Tolucan'ın ifadesinde “Biz üç aydır bölgede nefes alamıyoruz, baktığımız hareket ettiğimiz her yerde zırhlılar ve asker var” dediği  tüm basında yer aldı.

Ak parti yönetimi ve ilgili tüm bürokratlar her konuda çalışıp başarılı sonuçlar alırken 3-5 sikleti zayıflamış belediye başkanının gündemi işgal etmeleri, ülkeyi yönetenlerin, ülke için çalışanların vakitlerini çalmaları lüksümüzün olmadığını anbean gelişen olaylar defaten kanıtlamakta değil midir?

Ülkeyi kana bulayıp Milletin huzurunu kaçırıp Ak Parti iktidarına zarar vermeyi planlamış teröristlerin varlığı zaten bilinirken...

Ülkemizin huzur ve güven ortamı başta olmak üzere kalkınmasına zarar vermeyi çoktan planlamış hainler  varken, ekonomimize zarar vermeyi çoktan planlamış kimisi kravatlı işadamı kılığında hainler varken, sıradan vatandaş, gazeteci sanatçı kılığında hainler varken (düzgün olanı kast etmediğimi biliyorsunuzdur) belediye başkanlarına sormuştum “sizler kimin için çalışıyorsunuz” diye.

Çünkü tüm ülke dönmüş sizi izliyor, Ankara’da, orada burada neler oluyor neler olacak  diye her mahallede insanlar konuşuyor, huzursuzluk artıyor, insanlar enerjilerini gereksiz konuları düşünmek için harcıyor, moraller bozuluyor demiştim.

Başta Giresun Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI olmak üzere, Giresunda görev yapan tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyoruz ki, nezdlerinde Ülkemizde asayişin sağlanması için  çalışan tüm görevliler istim üzerinde olduklarına şahit oluyoruz.

Eğer gelişmiş, ekonomisi güçlü, demokrasisi güçlü her alanda güçlü huzurlu bir ülke istiyorsak, huzur istiyorsak ülkeyi yönetenlerin ellerini güçlendirecek şekilde davranmalıyız.

Bu ise her birimiz kendi alanlarında çok çalışarak, iyi çalışarak bizim için çalışanları destekleyerek olur.

Ben şimdi köprünün üzerine entari giyip çıksam ve atlayacağım desem, bütün köprü trafiği ben “gösteri” yaptığım süre boyunca aksar  ve bu aksama bütün diğer yollara dakikalar içinde yansımaz mı?

Akıl baştadır!Bu yazı 2681 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI