Bugun...
AFRİN’LE BÜYÜYEN TÜRKİYE


Nejat Subaşı
 
 

AFRİN’LE BÜYÜYEN TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı AFRİN harekatı kararınınTürk Siyasi Tarihi boyunca ülkeler arası ilişkileri doğrudan etkileyen en önemli kararlardan biri olduğunu hatta en önemlisi olduğu söylemek çok mümkün.

İkincisi Kıbrıs ise, birincisi Afrin!dir, üçüncüsü yoktur.

Kıbrıs’a soydaşlarımıza Yunan cuntası tarafından Kıbrıslı Türk’lere yapılan zulumü bitirmeye gittik, AFRİN’e ise büyük Türk Milletinin yaşadığı topraklardan etmek isteyen uzun ince bir planın sahibi güçleri, örgütleri bertaraf etmek için.

AFRİN’i harekatı Dünyada hiçbir ülkenin Amerikaya rağmen alabileceği karar değildir. Çünkü tüm devletler iyi bilir ki, Amerika’nın onaylamadığı bir kararın siyasi ve ekonomik sonuçları kararı alan ülkelerde rahatsızlıklara sebep olacaktır.

Bizde durum farklı oldu.

Amerika yerinden kımıldayamadı bile.

Tepkileri, sözcüsünün, ocusunun bucusunun üç beş sessiz çıkan mırıldanma ötesine geçemedi.

Erdoğan’ın akıllıca siyaseti, ABD yetkililerinin birbirinden farklı bir çok defa yapılan açıklamalarının tek tek yakalanarak Amerikaya en üst düzeyde en uygun dilde iade edilirken, iade edilenden bütün Dünya’nın haberdar edilmesi Dünya siyasi tarihinde yerini  altın harflerle almıştır.

Afrin bir zorunluluktu yapılmaması siyasi bir hata olurdu.

Ülkemizin geçmişi siyasi hatalar sebebiyle Türkiye’nin aleyhine işleyen olaylarla doludur.

Güçlü irade olup biteni görüp ya müttefik ol ya düşman diyerek düğmeye basmıştır.

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’yi yönetiyor olsaydı Harekat yapılmayacak ve durum bizden  toprak istenecek günü kısa süre içinde getirecekti.

Kılıçdaroğlu’nun Afrin’in içine girmeyelim yaklaşımı da tamamen yanlıştır ki o zaman niye Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumak için harekat yapıyor olacaksın ?

ABD’de aynı şeyi söylüyor, fazla ileri gitmeyin, sınır güvenliğinizi sağladıktan sonra durun?!

Sınırın hemen öte tarafındakini temizledin ama kaynağına gitmeyeceksin, gene sınır dibine gelsinler palazlansınlar diye bekleyeceksin...

Bunu kabul edecek, öyle bekleyeceksin ?!

Bu şu demek olur ki vatana ihanet dahi sayılır, nihayi hedefi Akdenize sınırı’da Kürt Devleti kurmak ve bu doğrultuda adımlar atan ABD’ye boyun eğmek...

İşte Kılıçdaroğlu’nun idrak edemediği Erdoağan’ın ise engellemek istediği bu.

Mesele zamanında anlaşıldığı için Erdoğan emri vermiştir, Ordular İlk hedefiniz AFRİNdir.

Tüm bu nedenlerden dolayıdır ki, bugün doğruluğu daha çok anlaşılmış olan AFRİN harekatında şehir merkezi teröristlerden tamamen arındırılmalı ve Ordular MENBİC’e doğru hareket edeceğini kuvvetlice hissettirmelidirler.

Müttefik Amerika son zamanlardaki haliyle arka bahçemizi karıştıran Abd Suriye’deki Türkiye karşıtı davranışlarına bir iki cılız ses dışında Dünyadan da destek bulamayacaktır, bulamamaktadır.

Yazımızın başında “yerinden kımıldayamayan abd” demiştik.

Her geçen gün ABD nin aleyhine Türkiye’nin lehide devran etmektedir.

ABD, doğruları söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a koşulsuz desteğini açıklamak dışında bu bölgeden onuruyla çıkış yapamayacağını görmeye başlamıştır.

Kazanan Türkiye olacaktır, yükselen yıldız bizden olacaktır.

.Bu yazı 6699 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
YUKARI