Bugun...


Yalandan kim ölmüş
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin görülen Akıncı Üssü davasında, "sivil imam" olduğu belirtilen Harun Biniş, Akıncı Üssü'ndeki görüntülerine "montaj" yapıldığı iddiasında bulundu.

Yalandan kim ölmüş
+ -

Akıncı Üssü davasında "sivil imam" Biniş kamera görüntülerine "ekleme" dedi

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin görülen Akıncı Üssü davasında, "sivil imam" olduğu belirtilen Harun Biniş, Akıncı Üssü'ndeki görüntülerine "montaj" yapıldığı iddiasında bulundu.

Biniş, bugünkü celsede de görüntülerde "güncelleme" yapılarak kendisinin eklendiğini ileri sürdü. Akıncı Üssü davası ile birleştirilmesine karar verilen "sivil imam" Kemal Batmaz ek savunması için avukatının hazır olmaması ve savunmasını hazırlayamadığı gerekçesiyle kendisine süre verilmesini istedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı 'ndeki eylemlere ilişkin 460 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

KEMAL BATMAZ-HARUN BİNİŞ İKİLİSİ

 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklarla taraf avukatları hazır bulundu.

 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açılan ve Akıncı Üssü davası ile birleştirilmesine karar verilen "sivil imam"  ek savunması için huzura alındı. Batmaz, avukatının hazır olmaması ve savunmasını hazırlayamadığı gerekçesiyle kendisine süre verilmesi talebinde bulundu.

YENİ EKLENEN BELGELER OKUNDU

Dava dosyasına eklenen belgelerin okunmasından sonra duruşmaya, sivil sanık 'in savunmasının alınmasıyla devam edildi.

İTİRAFÇI ESKİ ALBAYIN İTİRAFLARI

Ankara Çayyolu'nda bulunan villada darbe toplantılarına katıldığını belirten ve itirafçı olan eski albay Hakan Bıyık'ın soruşturma aşamasında verdiği ifadelerde kendisini söz konusu villada gördüğüne ilişkin beyanı bulunmadığını belirten Biniş, Bıyık'ın yargılama aşamasında verdiği beyanlarda kendisini darbe toplantılarında gördüğünü ifade ettiğini ancak iddianın doğru olmadığını öne sürdü.

Biniş,  elebaşı 'in talimatıyla 'ya para yatırması hususunun da doğruyu yansıtmadığını savundu.

TELEFONDAKİ BYLOCK

İddianamede, 11 Ağustos 2014'ten FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı 'u kullandığının ifade edildiğini aktaran Biniş, ByLock'u kullandığı belirtilen telefonu 2015'te satın aldığını, programı kullanmadığını dile getirdi.

Son Dakika: ABD'deki FETÖ'cülerle ilgili flaş haber

ÖRGÜT BAĞINI REDDETTİ

Evinde yapılan aramada elde edilen harici bellekte yapılan dijital incelemede, FETÖ elebaşı Gülen'in Amerikan bayraklı fotoğrafının örgütle bağına delalet olarak gösterildiğini kaydeden "sivil imam" Biniş, suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

Davanın dün görülen celsesinde Akıncı Üssü'ndeki görüntülerine "montaj" yapıldığı iddiasında bulunan Biniş, bugünkü celsede de görüntülerde "güncelleme" yapılarak kendisinin eklendiğini ileri sürdü.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 1583 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI