Bugun...


Türkçesi, BORSA'dan Büyük Karlar Elde edeceğiz
Ünlü yatırım gurusu, Mobius zayıf para birimi ve borsası ile Türkiye’nin "çok, çok ilginç bir pozisyonda" olduğunu söyledi.

Türkçesi, BORSA'dan Büyük Karlar Elde edeceğiz
+ -

Ünlü yatırım gurusu, Mobius zayıf para birimi ve borsası ile Türkiye’nin                 "çok, çok ilginç bir pozisyonda" olduğunu söyledi.

Gelişen piyasalar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden milyarder yatırımcı Mark Mobius, piyasalar için yeni değerlendirmelerde bulundu. 81 yaşındaki piyasa 

gurusu Mobius, yatırımcıların gelişmekte olan piyasalarda dip değer seviyelerine baktıklarını Çin de ise birçok sorunun olduğunu kaydetti.

"TÜRKİYE ÇOK İLGİNÇ BİR POZİSYONDA"

Bloomberg'e konuşan Mobius zayıf para birimi ve borsası ile Türkiye’nin                "çok, çok ilginç bir pozisyonda" olduğunu söyledi. Türkiye ekonomisinin büyük olduğunu,        çok iyi Türk şirketler olduğunu belirten Mobius "İlerleyen süreçte      bazı yükümlülükler  ve sorunlar olabilir ama Türkiye bizim izlemek istediğimiz            bir yer" dedi.

Uzmanlar Mobius'un Türk Borsasının (İMKB) 90.000 puanlara kadar düşmesi sebebiyle bir çok şirketin gerçek değerlerinin çok altında bir fiyada geldiğini         dolaylı da olsa söylediğini belirtmekteler.

Bugünlerde Hisse senedine yapılacak yatırımın 3-6 ay içerisinde çok değerli bir kazanca dönüşeceği bunun'da hisse senedi yatırımcısına yüksek kar sağlayacağı konusunda tüm analistler hemfikir.

.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 6327 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI