Bugun...


Tehditle...
CHP'de imzasını geri çeken delegeler konuştu: Tehdit edildik

Tehditle...
+ -

CHP'de imzasını geri çeken delegeler konuştu: Tehdit edildik

CHP’de kurultay için toplanan imzalara tehdit bulaştı. İmzasını çeken 31 kurultay delegesinden bazıları tehdit edildiğini, bazıları İnce’ye gıcık olduğunu bazıları da bir anlık kızgınlıkla imza verip kızgınlığı geçince imzasını geri çektiğini söyledi.

Kurultay için Genel Merkeze muhalifler noter onaylı 618 imza sundu. Bu kişilerden 31'i imzasını geri çekti, beşinin istifa etmiş olduğu, dördünün mükerrer nitelikte bulunduğu, dördünün ise fotokopi evrak olduğu saptandı. Beş imza ise gündem maddesi eklenmediği için yok hükmünde sayıldı. 569 imzayla Genel Merkez kurultay yapılmayacağını bildirdi.

SON GÜNE KADAR BEKLEDİLER

İmzalarını çeken 31 delegenin tamamına yakını son güne kadar direndi. Genel Merkez'e yakın haber sitelerinin yaptığı "Delegeler imzalarını çekiyor" haberlerinin de manipülasyon amaçlı olduğu da ortaya çıkmış oldu. Akşam'ın haberine göre, özellikle Ankara ve İstanbul'dan partinin üst düzey isimlerinin bu isimleri ikna etmek için uğraştıkları da ortaya çıktı. İmzasını çeken o delegeler neden imza verdiklerini, daha sonra ise imzalarını niye çektiklerini açıkladı:

 

KOLTUKLU PROTESTO

Muhaliflerin oturma ve duran adam eyleminden sonra dün de Keçiören Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, evinden getirdiği koltukla Genel Merkez önüne oturdu! Canyurt, "Koltuk burada rahatsa içerde daha rahattır" dedi.

9 seçim kaybettin, git artık

Bir partili de Genel Merkezi'nin kapısına dayanarak isyan etti: 9 seçim kaybetti. Tek adamlık rejimine hayır diyorsun, 9 seçim kaybettin koltuktan inmiyorsun. Yeter artık. 630 imzayı yok sayamazsın.

.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 3113 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI