Bugun...


> Şirketlerden kısa haberler
Karsan, Koza Altın + Fitch Türk Bankacılık sektörü ile ilgili açıklama

> Şirketlerden kısa haberler
+ -

Fitch, Türk bankacılık sektörü ile ilgili açıklamada bulundu

 Fitch Ratings yaptığı açıklamada, Türk bankacılık sektörünün karlılık ve sermayesinin varlık kalitesindeki potansiyel bir bozulmaya karşı halen önemli bir tampon oluşturduğunu bildirdi.

 Yapılan analize göre, ağırlıklı olarak düşük TL’den kaynaklı ılımlı aşınmaya rağmen sektörün zarar hazmetme kapasitesinin güçlü olduğunu gösterdiğini ve ele alınan altı farklı senaryo içerisinde sadece iki senaryonun gerçekleşmesi halinde (takipteki kredilerin oranının 15 yüzde puan artması durumunda) sektörün sermaye oranı gerekli minimum seviyenin altına düştüğü ve tüm diğer senaryolarda sermaye oranı yeterli seviyede kalmaya devam ettiği ifade edildi.

Kısa Kısa Haberler

 (=) Karsan (KARSN): 15 Mart tarihinde teklif verdiği Fas’ın Kazablanka şehrinin 350 adet 12 metre dizel otobüs ihalesinde, ihale merciinin, ihaleye teklif veren katılımcılardan teknik ve idari yeterliliği sağlayan herhangi bir katılımcının bulunmamasını gerekçe göstererek ihaleyi iptal ettiğini bildirdi.

 (=) Koza Altın (KOZAL): 1Ç19 ve 3Ç19 ara dönem finansal raporlarının bağımsız denetim firması tarafından sınırlı denetimden geçirilerek hazırlanacağını bildirdi. Ara dönem raporlarının normal rapor teslim tarihine ek 10 (on) günlük sürenin de dahil edilerek açıklanacağını belirtti. 
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 761 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI