Bugun...


Sel Bölgesinde İnceleme
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Salarha deresinde sel bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Sel Bölgesinde İnceleme
+ -

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, İl Başkan yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, DSİ Bölge Müdürü Oğuz Kasap, DSİ Şube Müdürü Sinan Yıldız ile birlikte Salarha deresinde sel bölgelerinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak, Muradiye Beldesine bağlı Kömürcüler mahallesinde Vali Bektaş, İl Başkanı Alim ve Milletvekili Avcı, heyelanın olduğu bölge hakkında Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ve vatandaşlardan bilgi aldı. Can kaybının olmadığı bölgede dere taşkınları ile alakalı yollarda oluşan hasar dolayısıyla çalışmalar başlatıldı.

milletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(3).jpg

Muradiye Beldesinin ardından Karayemiş ve Çaybaşı köyünde meydana gelen hasarı yerinde incelendikten sonra Ambarlık Köyüne geçen ekip burada öncelikle zarar gören Ambarlık Köyü Çay Fabrikasının mevcut durumu ve hasar tespiti konusunda ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim’den bilgi aldı.

milletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(8).jpg

Yapılan incelemelerle birlikte bölgedeki vatandaşlarla tek tek ilgilenen Milletvekili Avcı, “AFAD ve jandarma ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yağmur ve toprak kaymasından kaynaklı dere taşkınları oluşmuş durumda. Bölgemiz heyelan bölgesi herhangi bir can kaybı olmaması çok önemli bizim için hasar tespit çalışmaları kontrol ediliyor. Aynı şeylerin yaşanmaması için gereken çalışmalar yapılacaktır. Bölge halkımız müsterih olsun” dedi.

milletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(5).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(2).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(4).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(6).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(7).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(9).jpgmilletvekili-avci-ve-il-baskani-alim-sel-bolgesinde-(10).jpg
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 1133 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI