Bugun...


Rize’de Bir İlk. Rize’nin Büyük Bir Eksikliği Giderildi
İSTOÇ fuarında 200 ithalatcı-imalatcı-toptancı iş adamı bir araya geldi. Ramada plaza Rize salonlarında kurulan fuarın açılışını yapan Vali Erdoğan Bektaş “Bu fuar Rize için büyük önem arz ediyor. Hem otelin konsepte sağladığı imkanlar, hem Rize de böyle bir fuarın yapılıyor olması hem bu kadar iş adamının bir araya getiriliyor olması bir dönüm noktası ve bizim için büyük bir mutluluk.”

Rize’de Bir İlk. Rize’nin Büyük Bir Eksikliği Giderildi
+ -

İSTOÇ fuarında 200 ithalatcı-imalatcı-toptancı iş adamı bir araya geldi. Ramada plaza Rize salonlarında kurulan fuarın açılışını yapan Vali Erdoğan Bektaş “Bu fuar Rize için büyük önem arz ediyor. Hem otelin konsepte sağladığı imkanlar, hem Rize de böyle bir fuarın yapılıyor olması hem bu kadar iş adamının bir araya getiriliyor olması bir dönüm noktası ve bizim için büyük bir mutluluk.”  

İstoç- Tahkale İş Adamları birliğinin organize ettiği fuar ve gezi proğramında 200 iş adamı Rize’de buluştu.Üç gün sürecek proğram, Ramada Plaza Otel de açılan fuar da alıcı ile satıcıyı bir araya getirdi. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelen iş adamlarına gündüz doğa turuyla Rize yöresinin güzellikleri tanıtılırken gecede fuarda iş görüşmeleri sürdürülüyor.Rize Valisi Erdoğan Bektaş fuarın açılışında yaptığı konuşmada fuarın Rize için bir başlangıç olduğunu vurgulayarak “ Yeni hizmete giren Ramada Plaza Rize de, Rize için bir ilk gerçekleştirdi. Bu fuar bizim için büyük önem arz ediyor. Bir başlangıç oldu. Bunu gerçekleştiren arkadaşlara teşekkür ederim. Bizim için niye önemli , insanlarımızın potansiyelinin farkına varmamız için. Rize de her şey olabilir ve bunun arkası gelebilir, hatta gelmelide. Ne yapılıyor burada, alıcı-satıcıyı buluşturuyoruz. Bu alıcı satıcı buluşmalarında beklentilerimizi biraz daha yükseltiyoruz. Burada sergilenen ürünlerin alıcı satıları bir arada. Bu işin sadece başlangıcı. Demek ki bu başlangıçtan yola çıkarak çok değişik konseptlerde çok değişik alıcı ve satıcı gruplarını, çok değişik konularda bir arada bu alanda bu ortamda bu mekanda buluşturabiliriz.Hem otelin konsepti sağladığı imkanlar, hem Rize de böyle bir fuarın yapılıyor olması hem bu kadar iş adamını bir araya getiriliyor olması bizim için büyük bir mutluluk. Rize için bir dönüm noktası bir ilk diye düşünüyoruz. Doğrusu bu yeni otelimizle Rize çok büyük bir kapasiteye kavuşmuş oldu. Bu tür etkinliklerin artık çoğalacağına fuar çeşitlerinin olacağına inanıyorum Otelimizi yapan Temizel ailemize gerçekten teşekkür ediyorum. Çok güzel ve büyük bir iş başardılar. Hem kendileri için hem Rize için, ayrıca fuarı düzenleyen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz ve yenilerini bekliyoruz” 

Açılışa katılan İl Kültür ve Turizm İsmail Hocaoğlu Rize için özlenen bir günü yaşadıklarını belirterek “Rize için tarihi bir an tarihi bir gün. Otel açıldı ve ilk fuarı işadamlarının katıldığı yaklaşık 200 kişinin üç gününü burada geçireceği, hem fuar hem toplantı, hem gezmeyi bütünleştirdiği bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Bu otel sayesinde oldu. Böyle bir imkan olmasaydı bu iş adamları bu toplantıyı daha önceleri yaptıkları gibi başka bir illerde yapacaklardı. Artık Rize’miz de 5 yıldızlı otelimizle böyle fuarların yapılacağı imkanlara kavuştuk .”dedi. 

Fuarın organizasyonunu gerçekleştiren İstoç- Tahkale İş Adamları Birliğinin Başkanı Ali Mahmutoğlu bu daha önceleri Antalya ve İzmir yaptıkları tür organizasyonu bundan sonra Rize’de yapacaklarını söyledi. Aslen Rizeli olan Ali Mahmutoğlu bu organizeyi yapacakları bir tesise kavuşulduğu için gurur duyduklarını ifade ederek “İstoç- Tahkale İş Adamları Birliği olarak her yıl bu tür organize ile ihracatçı – imalatçı firmalarımızı toptancılarımızla buluşturuyoruz. Daha önceleri Antalya ve İzmir de fuar açıyorduk. Rize de yeni açılan Ramada Plaza Rize sayesinde bu yıl Rize de yapmayı kararlaştırdık. Türkiye’nin dört bir yanından toptancı müşteriyi buraya getirdik. Gündüzleri Karadeniz in eşsiz güzelliklerini gezen misafirler akşam otelde için de kurulan fuar alanında iş görüşmelerini yapıyorlar. Bu şekilde 200 civarında aileye Rize ve yöresini de tanıtmış oluyoruz. Gelen misafirler aynı zamanda Rize’nin bir turizm elçisi olacak, Rize’den döndükten sonra kesinlikle etrafındaki insanlarla birlikte tekrar buraya gelecekler. Bir Rizeli olarak katkımız olursa bu bizim için bir gurur kaynağı olacaktır. Buraya gelmemize vesilen olan bu tesisi kavuşturanlara da teşekkür ediyoruz. Rize’nin turizm alanında büyük bir eksikliği giderilmiş oldu.” Dedi  
Bu haber 1015 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI