Bugun...


Milli gelire göre en yüksek asgari ücret Türkiye'de .
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, asgari ücretle ilgili, "Dünyada bizim gruplarımızda yani OECD, G20 ve dünyanın gelişmiş ülkeleri, dünyanın önde gelen ilk 100-200 ülkesi arasında asgari ücret, yani kişi başına düşen milli gelire göre en yüksek asgari ücreti ödeyebilen ülke Türkiye'dir." dedi. .

Milli gelire göre en yüksek asgari ücret Türkiye'de .
+ -

eybekci, partisinin Denizli İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 2017 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamlarında, G20 ve OECD ülkeleri arasında dünyanın bir numarası olduğuna dikkati çekerek ihracatta da rekor kırmayı beklediklerini bildirdi.

"Yarın gece, yani 1 Ocak tarihi itibarıyla daha net bir rakam ortaya çıkar ama inşallah tarihi rekorumuzu kırarak 2017 yılını tamamlamış olacağız." diyen Zeybekci, ülkede yaşanan atılımlara değindi.

Bakan Zeybekci, "Türkiye kendisine layık görülmeye çalışılan, birilerinin negatif anlamda gönlünden geçen o olumsuzlukların hiçbirini yaşamadan tam anlamıyla bir destan yazdı. İnşallah 2018 yılında da 2017 yılında istediğimiz sonucu elde edemediğimiz, gerek enflasyondaki gerekse istihdamdaki alanlarda da sonuçları göreceğiz." dedi.

Türkiye ekonomisinin artık maniple edilen bir ekonomi olmadığını, spekülasyonlarla idare edilemediğini kaydeden Zeybekci, "Hedefimiz bellidir. 2018'den sonra da artık bence 140-150 milyar dolar aralığındaki ihracat, 10-11 bin dolar arasındaki milli gelir... O daireyi inşallah 2017'de kırmış olacağız." değerlendirmesinde bulundu

.
Bu haber 3725 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI