Bugun...


Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl? Küçükçekmece'deki sapık yakalandı mı?.
Türkiye Küçükçekmece'de 5 yaşında kız çocuğuna yapılan cinsel taciz olayını konuşuyor. 22 Nisan'da ailesi tarafından evinin kapısının önünde kanlar içinde bulunan kız çocuğuna kişi ya da kişiler tarafından cinsel taciz yapıldığı haberleri ne yazık ki doğru çıktı. Bakanlıktan kan donduran olayla ilgili açıklama geldi..

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl? Küçükçekmece'deki sapık yakalandı mı?.
+ -

KÜÇÜKÇEKMECE'DEKİ SAPIK YAKALANDI MI?

İstanbul Küçükçekmece'deki Kanarya Mahallesi'nde 22 Nisan'da evinin önünde oynayan 5 yaşındaki M.E. cinsel istismara uğramıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, failin yakalandığını duyurdu.

Küçükçekmece'deki olayla ilgili açıklama yapan Bakan Soylu, şunları söyledi:

''Küçükçekmece'yle ilgili 5 yaşındaki çocuğumuzla ilgili hem Valiliğimiz hem de İstanbul Emniyeti fail konusunda çalışmayı yaptılar ve zannediyorum da bu saatler içinde açıklamayı yapacaklardır. Fail gözaltına alındı. İstanbul Valiliğimiz açıklama yapacaklar. Babayla görüştüm telefonda. Faili yakalayacağımızı söyledim. Failin yakalandığı bilgisi bende var.''

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN SON DURUMU NASIL?
İğrenç olayın ardından sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından, 5 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kaybettiğine yönelik paylaşımlar yapılmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır. Süreç, Emniyet Teşkilatımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Resmi olmayan açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz." dedi.

Pazartesi günü evinin önünde oynarken cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğu hastaneden taburcu oldu.

BAKANLIKTAN KÜÇÜKÇEKMECE'DEKİ OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin in hemen ardından İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.
Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1-a maddesi gereği danışmanlık tedbir kararı ve 5/1-d maddesi gereği sağlık tedbir kararı talep edilmiştir. Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetlerinden de yararlandırılacaktır.

Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın failinin yakalanması için başlatılan adli sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

KÜÇÜKÇEKMECE SOKAĞA DÖKÜLDÜ
İstanbul Küçükçekmece'de bir kişinin çocuğa istismarda bulunduğu iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Mahalle sakinleri durumun aydınlatılması için tepkisini dile getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde bir kişinin küçük yaştaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan mahalle sakinleri konunun biran önce aydınlatması için yetkililerden yardım istedi. Öte yandan, cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen çocuğun yakınlarınca hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
Bu haber 845 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI