Bugun...


Kızılötesi temizlik
Yapay zeka, otonom sürüş ve kızılötesi teknolojisi sayesinde elektrikli süpürgeler son iki yılda öyle bir gelişti ki ABD, Çin, Japonya, Güney Kore ve AB’de olduğu gibi Türkiye’de de pazarı domine etmeye başladılar.

Kızılötesi temizlik
+ -

Anker Eufy Robovac - 1400 TL

 

Kızılötesi sensörler ve yapay zeka sayesinde evdeki tüm nesneleri tanımlayabilen bu cihazlar, neyi çekip neyi çekmeyeceğini biliyor. Özel haritalandırma programı ile evin tüm köşelerine kadar girebilen kablosuz süpürgeler, özellikle evinde kedi, köpek bakanlar için de tüy alımlarında kusursuz çözüm sunuyor.

Sürekli öğrenip kendini geliştiren yapay zekası sayesinde evin her bir köşesini analiz eden cihaz, temizlenmedik hiç bir yer bırakmıyor. Kızılötesi sensörleriyle etrafındaki nesneleri algılıyor ve vazo, saksı gibi kırılabilecek nesneler varsa onların yanından geçiyor.

Anker Eufy Robovac  - 1400 TL

 

Fakir Robert - 1842 TL

 

2 saat çalışma süresi olan bu temizlik robotu, özel navigasyon sistemi sayesinde merdivenleri, köşeleri ve her türlü engeli algılayabiliyor. Temizlenmesi zor alanlara ulaşabilmesi için yan ve döner fırçalara da sahip cihaz, uzaktan kumandayla da yönlendirilebiliyor. Cihaz, yapay zekası sayesinde istenmeyen hiç bir şeyi süpürmüyor.

Fakir Robert - 1842 TL

 

Arçelik S9680 - 1788 TL

 

Akıllı navigasyon sistemi ve engel algılama özelliğiyle eşyalara zarar vermeden tüm yüzeylerde etkin temizlik sağlayan bu süpürge de uzaktan kumanda edilebiliyor. Temizlenmesi zor alanlara ulaşabilen yan fırça ve etkili temizlik sağlayan turbo fırçaya sahip olan cihaz 80 dakikaya kadar çalışabiliyor. 180 metrekare temizleme alanıyla öne çıkan makine, şarjını da bittiğinde kendisi dolduruyor. Özel aydınlatma sisteminin de olduğu bu cihazın fiyatı ise 1788 lira.

 

Arçelik S9680 - 1788 TL

 

iLife V5s - 2200 TL

 

Islak ve kuru zeminlerde üstün performans sergileyen bu cihazın en önemli özelliklerinden biri de temizleme ve silme işlemlerini bir arada yapabilmesi. Geliştirilmiş fırçasız motor ile donatılan süpürge, maximum modunda 5 kat daha güçlü emiş sağlamayı vaadediyor. Süpürge, bu sayede parke, laminant ve fayans gibi farklı zeminlerde de iyi performans sağlıyor. Süpürgede yer alan otomatik temizlik modu, kenar temizlik modu,noktasal temizlik modu ve programlı temizlik modu ile o anlık ihtiyaçlarınıza en uygun modu seçebiliyorsunuz. Zamanlama ayarı da bulunan süpürge uzaktan da kontrol edilebiliyor.

 

iLife V5s - 2200 TL

 

 

 
Kaynak: Ajans

Bu haber 805 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI