Bugun...


İlahiyat Fakültesi binasının temel atma töreni yapıldı.
KASTAMONU İlahiyat Fakültesi binasının temel atma törenine katılık yüksek oldu.

İlahiyat Fakültesi binasının temel atma töreni yapıldı.
+ -

Kastamonu Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi binasının temel atma törenine Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Eski Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Özgür Yavuz,  Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, İdare Mahkemesi Başkanı Hakan Yumuşak, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, Baro Başkanı Av. Mehmet Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Muhammet İhsan Oğuz ailesinden Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Binasını Yaptırma Derneği Başkanı Sayın Mehmet İhsan Oğuz, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İlçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları amirleri, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz,” Bugün burada açacağımız temelle ilimizin adını taşıyan Üniversitemizin içinde mevcut bulunan ilahiyat fakültesinde daha sağlıklı ortamda ve kendi binasının içerisinde akademik çalışmalar yapma, öğrenci yetiştirme imkanı sunmuş olacağız. Tabi ki bu Üniversitemizin gelişimi açısından önemli bir konu.

Bu temel atma töreninin bir başka önemi de; inşaatın tamamen hayırseverlerimiz tarafından, Oğuz ailesi tarafından üstlenilmiş olması. Bu da atacağımız temeli daha da kıymetli hale getirmiş oluyor. Çünkü ilahiyat fakültesi ile ilgili rektörümüzün, belediye başkanımızın birlikte olduğu bir çalışma grubu oluşturmuştuk. Allah herkese parayı verebiliyor, ama Allah herkese hayır hasanat yapma imkanını sunmuyor. İşte Oğuz ailesi nasip edilmiş sayılı ailelerden birisidir. Bundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

Burada bu hayrı yaparken dedelerini unutmamış olmaları şu demektir aslında, Muhammet İhsan Oğuz vefat ettikten sonra şu anda bu vakfın başkanlığını torunu üstlenmiş, artık üçüncü nesle geçmiş konu ama hala daha dedelerinin ürettiklerini, dedelerinin ilimlerini yaşatmak ve daha sonraki nesillere aktarmak üzere ailece gönül birliği yapmışlar ve bu uğurda bu hayrı yapıyorlar.

Bu hususta Allah herkese hayırlı evlatlar vermeyi nasip etsin, tıpkı Oğuz ailesinde olduğu gibi eminim ki burada dedelerinin ismi hem fakülte binasında hem de fakültenin içerisinde hem isimleri, hem de ilimleri yaşayacaktır. Bundan dolayı ben hayırsever ailemize tekrar teşekkür ediyor ve yine bu yatırımın burada oluşmasında emeği geçen belediye başkanımıza, rektörümüze, Hüseyin Üster beye huzurlarınızda teşekkür ediyor, fakülte binamızın ilimize, üniversitemize, ilimizdeki bilimsel çalışmaların gelişmesinde katkı sunması dileğiyle hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.

Program, Kastamonu Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Atalan tarafından Muhammed İhsan Oğuz’un hayatı ile ilgili sunumun yapılmasının ardından sona erdi.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 905 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI