Bugun...


'Hey Siri' demeye gerek kalmayacak!
Apple yeni işletim sistemleri üstündeki beta sürecine tam gaz devam ediyor. Cupertino merkezli şirket geçtiğimiz günlerde watchOS 5'in yeni beta sürümünü geliştiricilerle paylaştı. Yeni yazılım paketi içinde bulunan bir özellik kullanıcıların bir hayli işine yarayacak görünüyor.

'Hey Siri' demeye gerek kalmayacak!
+ -

Apple her yeni beta güncellemesinde yeni özellikleri işletim sistemlerine dahil ediyor. Son gelişmelere göre watchOS 5'te 'Hey Siri' demeye gerek kalmayacak. Bunun yerine 'Raise to Siri' özelliği devreye giriyor, yani daha açıklayıcı olursak kullanıcı bileğini kaldırdığı zaman Siri ile etkileşime geçecek. Çeşitli forumlarda bu özelliğin kullanımı daha kolaylaştırdığı yorumları yapılmış.

HERKESE AÇIK DEĞİL

watchOS 5, iOS 12, macOS Mojave ve tvOS 12'nin içinde yer aldığı Apple Beta Programı'nda bulunmuyor. Bu yüzden public betası yok, sadece geliştiriciler kullanabiliyor. Eğer kayıtlı geliştirici hesabınız varsa, watchOS 5'i cihazınızda deneyebilirsiniz. Fakat beta sürümlerinin kararsız ve hatalarla dolu olduğunu da belirtelim. Birçok problemle karşılaşabilirsiniz.
Bu haber 2174 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI