Bugun...


Fuatavni’nin sitesine FETÖ davası
FETÖ’nün kapatılan yayın organlarından olan ‘Haberdar’ isimli internet sitesi çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında iddianame düzenlendi. 5’i Bylock kullanıcısı 7 şüpheli hakkında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Fuatavni’nin sitesine FETÖ davası
+ -

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ'ye ait Haberdar isimli internet sitesi çalışanlarına yönelik yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler Uğur Nurcan, Erkam Büyük, Elif Kaya, Yasin Yılmaz, İsa Siyi, Bekir Çağrı Şahan ve Emer Koçali hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

FUAT AVNİ ÜSTLENDİ

İddianamede "Haberdar.com" sitesi sahibinin 2014 yılı Aralık ayına kadar şüpheli Uğur Nurcan olduğu sonrasında ise 'Fuatavni' olduğu belirlenen Said Sefa isimli örgüt üyesine devredildiği ifade edildi. Sefa hakkında daha önce, "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan dava açıldığına dikkat çekilen iddianamede, "Haberdar" adlı internet sitesinde de örgüt adına algı faaliyetlerinin yapıldığı şüphesinin oluşması üzerine, site çalışanlarının da soruşturma kapsamına alındığı ifade edildi.

7 KİŞİ ÇALIŞIYORDU

Sitenin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeninin Said Sefa olduğu bilgisi verilen iddianamede, haber koordinatörünün Ahmet Memiş, Washington temsilcisinin İlhan Tanır ve Ankara temsilcisinin de Arzu Yıldız olduğu anlatıldı. Sitenin sorumlu yazı işleri müdürünün ise Mehmet Aydoğmuş, muhasebe sorumlusunun Erkam Büyük olduğu, editör olarak da şüpheliler Bekir Çağrı Şahan'ın aralarında bulunduğu 7 kişinin çalıştığı ifade edildi.BİNLERCE KEZ GİRMİŞLER

Said Sefa'dan önce sitenin imtiyaz sahibi olan Uğur Nurcan'ın, sitenin mail işlerinden sorumlu Erkam Büyük'ün çeşitli hatlar üzerinden 44 bin 548 kez, editörlerden Elif Kaya'nın 43 bin 610 kez ve Yasin Yılmaz'ın ise 2 bin 740 kez Bylock'a giriş yaptıkları tespit edildi. Site çalışanlarının örgütün kara propaganda hesabı olan Fuatavni'nin paylaşımlarını teyitsiz bir şekilde haberleştirdiklerine vurgu yapılırken, Bylock konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine Beyaz Saray sitesindeki imza kampanyasına destek istedikleri belirlendi.

 

Fuat Avni ile karanlık avukatın Twitter kardeşliği

 

Fuat Avni’nin son sözleri: “Bizi tutuklayacaklar ben kaçıyorum”

Karanlık avukat Fidel Okan

Kripto seyahatlerin karanlık avukatı

Umre seyahatinde kripto toplantıHABER VİDEOSU


Fetö Fuat Avni Dava


Bu haber 770 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI