Bugun...


Erdoğan'dan Netanhayu'ya tokat gibi cevap
İsrail'in yaptığı katliamla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu'nun elinde Filistinlilerin kanı var, suçlarını örtemezler" dedi.

Erdoğan'dan Netanhayu'ya tokat gibi cevap
+ -

Netanyahu, Filistin'de yapılan katliamlara karşı mazlumların arkasında durarak sesini yükselten Edoğan'a karşı küstah bir açıklamayla "Erdoğan Hamas'ın en büyük destekçileri arasındadır ve terör ve katliamı iyi anladığına şüphe yok. Kendisinin bize ahlak vaazı vermemesini öneririm" demişti.

Netanyahu'nun yaptığı katliamları örtmeye çalışan cinsten bu açıklamalarına Erdoğan'dan tokat gibi bir yanıt geldi. Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada "Netanyahu, BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır savunmasız insanların topraklarını işgal eden ırkçı bir devletin başbakanıdır. Ellerinde Filistinlilerin kanı var ve Türkiye'ye saldırarak suçlarını örtemez. İnsanlık konusunda ders mi istiyorsun? 10 Emri oku." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir başka tweetinde yine Netanyahu'ya seslenerek, "Netanyahu 'ya hatırlatma: Hamas terörist örgüt değildir ve Filistinliler terörist değildir. Filistin vatanını işgal eden bir güce karşı savunan bir direniş hareketidir. Dünya, Filistin halkının ezilenlere karşı dayanışma içinde duruyor." dedi.

 


Yahudilikte 10 emir nedir?

1.Benden başka tanrın olmayacak.
2.Kendin için yontma put yapmayacaksın. Hiçbir şeyin resmini yapıp tapmayacaksın.
3.Tanrının adını boş yere ağzına almayacaksın.
4.Cumartesi gününü daima hatırlayıp onu kutsal bileceksin. Haftanın altı gününde çalışacak, yedinci gün dinleneceksin. Cumartesi, Rabbine tahsis edilmiş genel dinlenme günüdür.
5.Babana ve annene hürmet edeceksin.
6.Öldürmeyeceksin. 
7.Zina yapmayacaksın
8.Çalmayacaksın.
9.Komşuna karşı yalancı şahitlik yapmayacaksın.
10.Komşunun evine tamah etmeyeceksin; komşunun eşine, kölesine, cariyesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.
Bu haber 855 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI