Bugun...


EKONOMİDE BÜYÜK SIKINTI
450 Milyar Dolar Dış Borcu Olan Türkiye'de, şimdi de 17 Bankanın Kredi Notları düşürüldü.

EKONOMİDE BÜYÜK SIKINTI
+ -

EKONOMİDE BÜYÜK SIKINTI

Seçimlerin ani bir kararla erkene alınmasının ardında Türkiye’nin ekonomik verilerinin alarm seviyesinde olduğu finans çevreleri tarafından yoğun bir şekilde iddia edildi. Bu iddiaları da hükümet çevreleri net bir şekilde red etmediler.

Seçimlerin erkene alınmasıyla birlikte zaten kuvvetli ivmelere hazır olan Dolar çok kısa süre içinde Türk lirası karşısında büyük oranda değer kazandı.

Hükümet çevrelerinden yapılanan “Ekonomimiz yolundadır” açıklamaları da Türk lirasının değer kaybını önlemeye yetmedi.

Geçtiğimiz hafta bağımsız olarak kredi notu araştırma yapan bir kuruluş olan FITCH 25 Türk Bankasını negatif izleme sürecine aldığını belirtti.

Merkez Bankası dolar kurunu baskılamak için dün yaptığı toplantıda politika faizini 125 baz puan artırarak % 16.50'den %17.75'e çekti. Beklentilerin üzerinde olan faiz artışı bile Dolar’a talebi yeterli düzeyde engelleyemedi.

VE 17 TÜRK BANKASININ NOTU DÜŞÜRÜLDÜ

Dün akşam saatlerinde ise Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Moody's'in 17 Türk bankasının notunu düşürdü.

ÜLKEYE KAOS MU GELİYOR

Seçimlerden çıkması beklenen muhtamel tablolar Türkiye’de şu an var olan Ekonomik durumun KAOSA dönüşebileceğini gösteriyor.

Küçük esnafın neredeyse siftah yapamadan dükkanlarını kapattığı bugünlerde, seçimlerden çıkacak sonuçların da Ekonomik kaosu hızlandırabileceği bugünlerde sıklıkla dillendiriliyor.

Yabancıların Borsadaki hisse senetlerini satıp Türkiye’den ayrılmaları, Türkiye’yi zor günlerin beklediğine işaret olarak yorumlanıyor.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 5501 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI