Bugun...


Dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı
+ -

Artık çağımız katlanabilir akıllı telefonlar ve bilgisayarlar çağı. Her geçen hafta yeni teknolojiler piyasaya sürülüyor. İşte Lenovo ‘dan katlanabilir dizüstü bilgisayar prototipi. Daha doğrusu dünyanın ilk katlanabilir dizüstü bilgisayarı!

Lenovo bu ürüne dair henüz isim, fiyat veya seri üretim tarihi yayınlamadı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece prototip. 2020 yılında üretilmesi planlanıyor.

Lenovo Katlanabilir PC Özellikleri

Lenovo’nun yaptığı açıklamaya prototip hala geliştirme aşamasında ve 2020 yılında piyasaya sürülecek. Fakat piyasaya sürülmeden önce çok fazla değişikliğe uğrayabilir. Lenovo şu anda teknik özellikleri hakkında fazla bilgi paylaşmıyor.

Ancak bu bilgisayara hakkında şunları biliyoruz:

  • İçeriye doğru katlanan 13,3 inç OLED ekran
  • Tıpkı Galaxy Fold gibi bu cihazda küçük bir menteşe ile içeriye doğru katlanıyor.
  • Ekranı tam açtığımızda çizgi izi vs. olmuyor yani normal bir bilgisayar ekranı gibi görünüme sahip oluyor.Lenovo Katlanabilir Bilgisayar Laptop

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülecek olan Galaxy Fold, ekran kırılmaları sorunları ile karşılaştı ve piyasaya sürülme tarihi ertelendi. Lenovo ise bu konuda “tüm sorunlar ele alındı” açıklamasını yaptı.

Katlanabilir PC, Samsung S Pen gibi kullanılabilecek dokunmatik ekran kalemi ile birlikte gelecek. Ekran dümdüz olabildiği gibi ekranı size dönük de durabiliyor.
Kaynak: Ajans

Bu haber 988 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI