Bugun...


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, futbol tutkusunu bu defa Güney Afrika'da gösterdi ve burada Türkiye'yi gurur ile temsil eden teknik direktör Muhsin Ertuğral ile görüşerek futbol sohbeti yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü
+ -

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ile görüştü

Cumhurbaşkanı , futbol tutkusunu bu defa Güney Afrika'da gösterdi ve burada Türkiye'yi gurur ile temsil eden teknik direktör  ile görüşerek futbol sohbeti yaptı, teknik adam ile fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BRICS toplantısı için gittiği Güney Afrika'da, uzun yıllardır Afrika'da teknik direktörlük yapan ve elde etmediği başarı, kaldırmadığı kupa kalmayan Ajax Cape Town Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral ile de görüşerek, teknik adama, "Bu yıl şampiyon olamadın" diyerek kendisini ve maçlarını takip ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü

Dünyanın en uç noktalarından birisi olan Cape Point, diğer adı ile Ümit Burnu'nda bir araya gelen başarılı teknik adamı sokakta neredeyse tanımayan yok. Her gören selam veriyor, sarılıyor ve resim çektiriyor. Güney Afrika'da adeta bir mucize yaratmış kahraman gibi karşılanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü

2000'li yılların başında geldiği Güney Afrika'da ülkenin efsanevi lideri Nelson Mandela'nın da dikkatini çeken ve efsanenin yaşamını kaybettiği 2013 yılına kadar sık sık görüştüğü teknik adam, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi ile görüşmesinin ve futbol sohbeti etmesinden gurur duyduğunu söyledi. Ertuğral, "Kendisi futbol ile çok ilgilendiği için, iyi bir futbol ve spor adamı olarak benimle sohbet etmesi, espri yaparak bana, 'Bu yıl Şampiyon olamadın' demesi, futbolu takip etmesi ve bunu söylemesi beni mutlu etti" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü

Kısa bir dönem Türkiye'de de görev alan, istediği etkiyi yaratamadığı ve ülkesine hizmet edemediği için üzüntü duyduğunu da dile getiren teknik adam, "Dünyanın üç kıtasında görev yaptım. Avusturya Süper Ligi olsun, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri... yani çeşitli ülkelerde, milli takımlar çalıştırmış olmak, FIFA'nın teknik heyetinde bulunmam nedeni ile kendi ülkeme biraz daha fazla faydalı olmak isterdim. Ama maalesef günlük yaşantımızda futbol da bir günlük yaşantı olduğu için bunlar bazen gözden kaçabiliyor. Tabii ben de uzun süre Türkiye'de bulunmadım, Sivasspor ve Trabzonspor da dönemlerim oldu... Kendi ülkeme tekrar dönmek, orada bir görev almak beni mutlu eder" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhsin Ertuğral ile görüştü

Ajax Cape Town takımının başına dördüncü kez geldiğini de belirten Ertuğral, bugüne kadar kendi yetiştirdiği yaklaşık 70 futbolcunun ki bazılarının İngiltere Premier Ligi'nde bile oynadığını belirterek, "Bunu kendi ülkemde de yapmak isterdim" dedi.

Türkiye'den Güney Afrika'ya futbolcu bakmaya gelen pek olmadığını ancak Şenol Güneş'in uzun zamandır Güney Afrika'yı da takip eden bir isim olduğunu, kendisi ile de birkaç kez görüştüğünü belirtti.

 
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 4386 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI