Bugun...


Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri mitinginde halka hitap etti. Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi milletin karşısına yıkım vaadleriyle çıkan İnce'yi hedef alarak "Ey Muharrem senin ecdadın da böyleydi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de konuştu
+ -

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Yoldaşım, dava ve kader arkadaşım Kayseri. Biliyorsunuz yola buradan çıktı. İlk açılışımızı burada yaptık. 16 yıl önce burada yola çıktık. Seni kalpten selamlıyorum Kayseri. Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Şimdi bir kez daha Kayseri'nin desteğini istiyoruz. Türkiye 24 Haziran ile yeni yönetim sistemine adım atacak. Bu dönemde yapılacak çalışmalarla önümüzdeki yarım asra karar verilecek. Bunun için tercihlerimizi iyi yapmalıyız. Bir tarafta cumhur ittifakı var diğer tarafta kimler kimlerle yan yana görüyorsunuz değil mi?

KENDİ SEÇMENLERİNİ BÖLÜCÜ ÖRGÜTE ZİYARETE GÖNDERENLERİ BU MİLLET ASLA AFFETMEZ
Kendi seçmenlerini bölücü örgüte ziyarete gönderenleri bu millet asla affetmez. Kayseri, bu seçimlerde irademize bir kez daha sahip çıkıyor muyuz? 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Öyleyse Kayseri, vakit Türkiye vakti diyor muyuz? İnşallah sizlerin desteği ile irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak.

Demokrasiler seçimlerin er meydanıdır. Seçim meydanlarında yaptıklarımızı anlatıyoruz, halen yapacaklarımızı anlatıyoruz. 2023 ve 2071 vizyonlarımızı anlatıyoruz. Diğerleri ne anlatıyor ? Ülkemizi nasıl eskiye götüreceklerini anlatıyorlar? Biz bunların cibiliyetini iyi biliyoruz. Bunlara kalsa bizi 90'lara geri döndürecekler.

 

KARŞINIZA YIKMA VAADİ İLE GELENLERE SORUN:
AK Parti 585 bin öğretmen atadı, onları işten atacak mısınız? Karşınıza yıkma vaadi ile gelenlere sorun; AK Parti Türkiye'de 284 yeni derslik yaptı. Onları yıkacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 20 bin km bölünmüş yol yaptı bunları sökecek misiniz? AK Parti Türkiye'de yüksek hızlı tren hatları yaptı siz yeniden kara trene mi bineceksiniz? Olur ya CHP bu. Alışıklar. AK Parti 29 yeni havalimanı inşa etti. AK Parti sadece 6 ilde doğalgaz kullanırken bunu 78'e çıkardı. Çok yakında 81 olacak. Siz bu doğalgaz borularını sökecek misiniz? AK Parti yaklaşık 4,5 milyon kişiye 15 kattrilyon tasarruf teşvik fonu ödemesi yaptı, siz bunları geri mi alacaksınız?


'EY MUHARREM SENİN ECDADIN BÖYLEYDİ'
Bay Muharrem siz doğalgaz borularını söküp evleri tekrar kömür sobasına mı dördüreceksiniz. Nuri Demirdağ uçak fabrikasında yerli uçağını üretiyordu. CHP fabrikayı kapatıp gaz ocağı fabrikasına dönüştürdü. Ey Muharrem senin ecdadın böyleydi.

MUHARREM EDİRNE'DE BİRİNİ ZİYARET EDİYOR VE BUNUNLA ÖVÜNÜYOR
Söyleyeyim ben, Muharrem Edirne'de birini ziyaret ediyor ve övünüyor. Bu Demirtaş değil miydi 53 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan? AK Parti Suriye'de 4000 km alanı terörden temizledi, Suriyeli mülteciler temizlenen bölgelere geri dönüyor. Bay Kemal Afrin'e girmeyin diyordu. Ankara'dan İstanbul'a terör yandaşlarıyla yürüdüler. Bizim yandaşlarımız millet millet. Biz yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan dedik. Muhalefet sizden oy istemeye gelince bu soruları sorun.

 

ÜLKEMİZİ 16 YILDA 3,5 KAT BÜYÜTTÜK, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE 2 KAT DAHA BÜYÜTMEYE TALİBİZ
Ülkemizi 16 yılda 3,5 kat büyüttük, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmeye talibiz. Kayseri'ye son 16 yılda 23,5 kattrilyon yatırım yaptık. Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencileri 45 tl burs alıyordu biz bunu 470 liraya çıkardık. Kayseri'ye üçüncü devlet üniversitesini kazandırdık mı? Talep oradaysa karşılık burda. Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere 42 sağlık tesisi yaptık. İşte bizim eserlerimiz böyle Kayseriye de bu yakışır.

SİZLERE BİR MÜJDE DAHA VERİYORUM ŞU ANDA PROJELER DEVAM EDİYOR...
Sizlere bir müjde daha veriyorum şuanda projeler devam ediyor. Kayseri'yi bundan mahrum bırakır mıyız? Eski hava ikmal bakım merkezinin olduğu, 1500 dönümlük alanı kapsayan bir millet bahçesi duruyor. Bir köşesine de inşallah güzel bir cami yapacağız. İstanbul'daki Çamlıca camiinin bir benzerini inşallah yapacağız.

BAY MUHARREM BUNDAN ANLAMAZ
Yüksek hızlı tren projemizin alt yapı çalışmaları tamamlandı, yıl sonuna kadar temelini atıyoruz. Kayseri'ye yüksek hızlı tren garı yapmak için proje çalışmaları sürüyor. Biz milli ve yerli otomobil dedik, BMW'ye gittin gezdin de Türkiye'dekileri gezdin mi? Bizim otomobilimiz elektrikli elektrikli. Elon Musk geldi ziyaretime Tesla'yı anlattı, Bay Muharrem bundan anlamaz. Neymiş Fizik öğretmeniymiş, sen devam et, bu iş başka bir iş.

Kayseri havalimanımızın yolcu trafiği 2 milyon 148 bine ulaştı. Bugüne kadar Kayseri'ye 7 baraj, 4 gölet inşa attık. 4 barajın inşatı devam ediyor. Ey İnce siz bu işlerden anlamazsınız. Bay Kemal sen de Kılıçdaroğlu gibi bırakmazsın çünkü icazeti aynı yerden alıyorsunuz, Pensilvanya. Kayseri 24 Haziran'da vakit Türkiye vakti diyor muyuz? Kayserili çiftçilerimize 1,5 kattrilyonluk liralık tarımsal destek sağladık.

Siz bunları dükkanınıza çırak yapar mısınız? Ülkemiz için üzülüyor, kendimiz için seviniyoruz. Türkiye böyle bir anamuhalefeti haketmiyor. Kayseri 24 Haziran'da güçlü meclis için sandıkları patlatıyor muyuz?
Bu haber 901 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI