Bugun...


CNN : Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı
Son olarak CNN yayınında yer alan bir haberde “Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı” ifadesi kullanıldı.

CNN : Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı
+ -

CNN: Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik ek vergi açıklamasına, Amerikan medyasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak bugünki CNN yayınında yer alan bir haberde “Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı” ifadesi kullanıldı.

CNN: Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik ek vergi açıklamasına, Amerikan medyasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Son CNN yayınında yer alan bir haberde “Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı” ifadesi kullanıldı.

Sen bu savaşı kaybettin Trump

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik ek vergi açıklamasına, Amerikan medyasından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Daha önce de Amerikan CNN kanalında yer alan haberde söz konusu ilave vergi kararının "ABD'nin ulusal güvenliği" ile nasıl ilgili olduğunun izah edilmediğine dikkati çekilmişti.

ABD BORSALARINI BATIRDI

Bugün de CNN yayınında Trump yönetimine sert eleştiriler getirerek "Türkiye ile ticari savaş ABD borsalarını batırdı" ifadesi kullanıldı. Dow 11 Temmuz'dan beri en kötü performansını sergiledi. DOW dün 300 puanlık düşüş ile 247 puana geriledi.

BATI, TÜRKİYE'Yİ KAYBETMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEK

Türkiye ekonomisinin, Trump tarafından hedef alınmasına tepkiler büyüyor.

Yine dün CNN International'da yer alan analizde "Batı, Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecek" ifadeleri kullanıldı.

CNN International'da yayınlanan analizde, ABD yönetimi uyarılarak "Türkiye'deki istikrarsızlık sınırlarının ötesinde sonuçlar doğurabilecek ve ülkeyi yöneten kim olursa olsun Türkiye'nin çekim merkezini Batı'dan Rusya, İran ve Avrasya'ya doğru kaydırmaya çalışacaktır" değerlendirmesi yer aldı.
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 6022 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI