Bugun...


'Büyükkanne maaşı'nda önemli gelişme
Çalışma Bakanı Müezzinoğlu büyükanne maaşı ile ilgili yaptığı açıklamada, "10 ilde 6 bin 500 aile tespit ettik" dedi. Müezzinoğlu, 6 bin 500 aileyi bakanlık sitesinde ilan ettiklerini açıkladı..

'Büyükkanne maaşı'nda önemli gelişme
+ -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, editör ve muhabirlerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, büyükanne maaşı hakkında yaptığı açıklamada, "Asgari ücretin üçte biri gibi bir rakamı büyükanneye uygun gördük. Bu bir emek hakkı değildir. Bu bir ödül, ikramiye, destektir." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ BÜYÜMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYUYORLAR"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Almanya, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmı, Türkiye'nin güçlü büyümesinden ve gelişmesinden son dönemde ciddi rahatsızlık duyuyor. Bunu özellikle 2013 Gezi olaylarından itibaren çok net gözlemleyebiliyoruz. Türkiye aleyhine olabilecek bütün gelişmelerin arkasında ya destekçi olarak var ya organizatör olarak var." diye konuştu.

"İNSANI KANDIRMA NİYETİYLE SIĞ, YALAN CÜMLELER SÖYLENİYOR"

Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirileriyle ilgili şunları söyledi:

"Burada resmen insanı kandırma niyetiyle sığ, yalan cümleler söyleniyor. Bir defa kim olursa olsun, ister milletvekili, ister cumhurbaşkanı, ister başbakan, ister bakanın yaşını ve gününü doldurmadan emekli olma şansı yok. İlk defa milletvekili olacaklar için de asla 60 yaşından önce erkekleri, 58 yaşında önce de kadınları emekli yapmayan bir sistemimiz var."

Bakan Müezzinoğlu, "Biz AK Parti olarak şunu diyoruz, 18 yaşında seçme hakkını verdiysek, seçilme hakkını da verelim. Biz buradan istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğanlar çıksın. Ama onlar korkuyor Kılıçdaroğulları çıkacak diye. O korku dolayısıyla gençlere 'Ey genç kendini inkar et, hayır de' diyor. Niye kendini inkar etsin? İster siyasetçi olur, ister olmaz. Hakkını cebine koysun. Hakkını niye Kılıçdaroğlu'nun cebinde tutuyor ki." dedi.

BÜYÜKANNEYE TORUN MAAŞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Babaanne Projesi"nde maaş almaya hak kazananları açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının internet sitesinde yayımladı. Bakan Müezzinoğlu "10 ilde 6 bin 500 aile tespit ettik" dedi..

​"BU BİR ÖDÜL, İKRAMİYE, DESTEKTİR"

​Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Asgari ücretin üçte biri gibi bir rakamı büyükanneye uygun gördük. Bu bir emek hakkı değildir. Bu bir ödül, ikramiye, destektir." ifadelerini kullandı.

Hak kazananlar buyukanne.csgb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek

'4 MİLYON EMEKLİ PROMOSYON ALDI'

Bakan Müezzinoğlu, şu ana kadar 4 milyonun üzerinde emeklinin banka promosyonu aldığını söyledi.

'KAYIT DIŞINDA HEDEF YÜZDE 25'LERE İNDİREBİLMEK'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kayıt dışı istidam oranı hakkında, "İlk hedefimiz bunu yüzde 25'lere indirebilmek. Bu konuda çok yönlü bir kampanya için hazırlık yapıyoruz." dedi.
Bu haber 889 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI