Bugun...


Bu hisse senetlerine Dikkat....
Kısa sürede yüksek kazanç sağlayacak hisse senetleri ile ilgili yeni bilgiler....

Bu hisse senetlerine Dikkat....
+ -
Bu Haber 22 Haziran 2018 tarihinde Yeniden Güncellenmiştir.
 
2018 Şubat Yorumlarımız 

 

MİPAZ  (Milliyet Pazarlama-MİLPAZ diye'de bilinmektedir)

Maç gibi sonuç beklerseniz alamazsınız..

Yatırımda bilgiyi kullanan zeka ne kadar üst seviyedeyse yatırımcı daima artıdadır..

Gerekçeleriyle birlikte MİPAZın yüksek KAZANDIRMA potansiyeli taşıdığını son 1 yıldır ara ara paylaştım.

Fetö darbesiyle başlayan süreçte MİPAZ 0,55 TL iken bu fiyatın çok yukarılara çıkacağını özellikle siyasi mantığı kullanarak okuyucu ile paylaştım.

Zaman içinde MİPAZ 3 TL ye kadar çıktı. Ancak daha sonra özelikkle Dünyadaki olaylar sebebiyle tüm hisse senetleri belli oranda değer kaybetti.

Yatırımcı açısından son güzel bir haber ise ki bu arsayı da olumlu etkileyecek, Milpaz sahibi Aydın Doğan ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arasının çok ileri seviyede olduğunu geçenlerde yaşanan bir olay bir kez daha gösterdi.

Spiker Şirin Payzın (konumuz şahsı değil) Doğan kanalı CNN Türk den yollandı yollanmadı söylentisi ve devam için Sarayla teati yapıldı söylentisi.

Ve Devam ediyor...Demekki Cumhurbaşkanı izin verdi diye düşünmek çok mümkün.

Tüm bunlar, MİPAZ/ Yatırımcı için çok olumludur.

Aydın Doğanla Sayın Cumhurbaşkanının arasındaki diyaloğun bir çalışanla ilgili olarak "yollayalım mı kalsın mı" mertebesinde olması dahi, MİPAZ için son derdece olumlu desteklerdir.

 MİPAZ yola henüz yeni çıkıyor ve yüksek kazandırma potansiyeli taşıyor. 

Milpaz yükselmeye devam edecektir, kar etmek isteyenler bu kağıdı portföylerine almalıdırlar.

MİPAZ YENİ DÖNEM

Bir kaç gün içinde DOĞAN MEDYA GRUBU'nun satışı açıklanacak. Tarafımıza ulaşan haberlere göre, Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D, CNN Türk ve bir çok dergi iktidara yakınlığı ile bilinen Demirören Grubuna yaklaşık 1 MİLYAR DOLAR karşılığı satılacak..Bu değerin üstünde bir değer olması da çok mümkün.

Böylelikle Doğan grubu patronu Aydın Doğan aralarının çok iyi olduğu Sayın Cumhurbaşkanının temennisini karşılamış olacaktır. Bu bizim kuvvetli tahminimizdir.

Doğan grubunun medyadan çıkması AK Parti haberlerinin Millete, okuyucuya, izleyiciye daha çok ulaşmasına neden olacaktır.

Bu'da, MİPAZ'ın çok çok değerlenmesi yolunu iyice açacaktır. 

Bu satışın   karşılığında Doğan grubunun, Devlet Büyükleri tarafından ödüllendirilmesi mutlaka olacaktır.

Birincisi kasaya girecek olan en az 1 MİLYAR Dolar MİPAZ'a iyi gelecek, hisselerin değerlenmesine yol açacaktır.

2 inci ve en önemlisi, MİPAZ'IN Pendikteki arazisindeki imar durumu değişecek ve MİPAZ çok değerli hale gecektir ki, arazi toplam 2.238.207 m2 büyüklüğündedir. Nazım İmar Planında beklenen değişiklik gerçekleştiğinde MİPAZ hisselerinin %200 %300 değer kazanması sürpriz olmayacaktır zira  arazideki yapılaşma neticesinde Milyar Dolar seviyesinde gelir elde edilecektir.

Tüm bu sebeplerden dolayı, bugünlerde MİPAZ  hisse senetlerinde pozisyon almak çok karlı bir yatırım olanağı demektir.

TAKİP EDENLER

Tarafımızı Hisse senedi analizlerimizi takip edenler yaptığımız analizlerin genellikle siyasi analizlere dayandığını, teknik verileri 2. planda tuttuğumuzu iyi bilirler. 

1,2 TL itibarıyla tavsiye ettiğimiz Kardemir A ve kardeşlerinin tavsiye ettiğimiz gün itibarıyla ortalama 4,5 TL ye kadar soluksuz yükselerek yatırımcısına kısa sürede %400 den fazla kar sağlamıştır. Bu hissede tavsiye sebeplerimiz öncelikle siyasi analizler sonucu vardığımız sonuçlar ve yapılan yatırımlardır. Konuyla ilgili yazılarımız www.karadenizx.com.tr sitesinde halen mevcuttur.

Mipaz için ise ilk olarak gene www.karadenizx.com.tr de Mipaz henüz 0,55 TL 0,58 TL arasında gidip gelirken fetö darbesinin sebep olacağı sonuçları göz önünde de bulundurarak siyasi analiz yapan tarafımız, kağıdın yüksek bir şekilde prim yapacağını okuyucumuzla paylaşmıştık. Neticesinde Mipaz o günlerde sürekli yükselerek toplamda %500 e yakın kar sağlamıştır. 

Daha sonraki günlerde hepimizin bildiği gibi gerek iç ve gerek Dünyadaki ekonomik gelişmeler, ABD-RUSYA-ÇİN gerilimi, Borsanın 117.000 bin puandan 92.000 puana kadar düşmesine sebep olmuştur.

MİPAZ için ÖNEMLİ değerlendirme 22 Haziran 2018

Bugünlerde MİPAZ hisse senetlerinde kayda değer hareketlilik görüyoruz.

Şu anda 1.20 TL civarında olan Mipaz hisse senetlerinin dip noktasında olduğunu düşünüyoruz.

Mipazın Esenyurt ilçesinde bulunan arazisinin satışının da gündemde olması bu hissenin yükselmeye başlaması için bir nedendir. Ayrıca İstanbul Pendik ilçesinde bulunan büyük arazinin de itirazları yapılmış olup, burayla ilgili de olumlu haberlerin gelmesi beklenmekte.

Kısa ve orta vadede yatırımcıların MİPAZ üzerinden yeniden yüksek kazanç sağlayabilecekleri kuvvetli bir ihtimaldir.

Kısa sürede MİPAZ’ın ortalama %300 - %400 kar sağlama potansiyeli bulunmaktadır.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde MİPAZ'ın yükselmeye başlaması kuvvetli ihtimaldir.

Mipaz hisse senetlerinde hedef fiyatın 5 TL olduğunu önemle hatırlatıyoruz.

MİPAZ için Son değerlendirme  03 Temmuz 2018

Mipaz için hedef fiyat 5,7 TL dir. 

<<< Genel Değerlendirme 11 Temmuz 2017 >>>

Türkiye Başkanlık sistemine geçti. Ülkeye Hayırlı Uğurlu Olsun. İşimiz her zaman söylediğimiz gibi siyaset değil, SİYASETİ OKUYARAK ANALİZ yapmak.

3 Gündür Borsa sert düşüyor. Perşembeden sonra sular durulacaktır. 

22 Haziranda yaptığımız MİPAZ değerlendirmesinde haklı çıktığımız için elbette içimiz rahat.

MİPAZ ogünden sonra ortalama 17 günde %55 NET KAZANDIRDI.

1,18 TL den 1,86 ya kadar çıkıp 1,75 TL civarında seyretti.

Borsadaki düşüşle birlikte bugün 1,55'e kadar geriledi.

MİPAZ daha öncede söylediğimiz gibi %400 ortalama değer kazandıracaktır. 

Suların durulması buna yetecektir.

((Satın alınan bir hisse senedinin en az 6 satılmaması gerektiği Borsanın 1 Numaralı Kuralıdır. Alıp kısa süre sonra %20 kar ettim diye satıp sonra fiyatın düşmesini bekleyip yeniden almak gibi aksiyonlara girildiğinde tasarruf sahibi sakin düşünemez ve hata yapar. Bu tıpkı koşarken düşmekle yürürken düşmek arasındaki fark gibidir. Yürürken sendelerseniz kendinizi toparlar ve sert şekilde düşmekten kurtulursunuz ama koşarken sendelerseniz kendinizi toparlayamaz ve mutla bir yeriniz incinir, kanar..Yüksek kar için ortalama 6 ay beklemenin gerektiği çok bilinen bir gerçektir. İstisnası, xx kağıdı yükselişinin hemen başında yakalamışsınızdır, o zaman sadece 2 ay da bile yüksek kar sağlayabilirsiniz))

Perşembe öğleden sonradan itibaren düşen fiyatlar ALIM İÇİN iyi fırsat sunabilir, dikkatle takip edin. 

Türkiye Ekonomisi Tarihinde hiç batmamıştır, Yunanistan gibi olmamıştır zira üretim ekonomisi güçlüdür, 170 Milyar Dolar İhracatı, yaklaşık 40 Milyar Dolar turizm girdisi olan bir ülkedir.

Borsadaki düşüşe yabancıların Garanti hisselerindeki yoğun satış piyasalarda PANİK HAVASI oluşmasına yetmiştir.

Başkanlık sistemi çerçevesinde atanan bazı isimler her ne kadar bazı finans piyasalarının hoşuna gitmesede duruma 2-3 gün içinde alışacaklardır. Zira onlar için de Türkiye büyük potansiyel taşımaktadır.

Başkan Erdoğan Geleceğe hazırlanıyor

Yakından takip edenler bilirler, Damat ALBAYRAK, Ekonominin altından kalkamaz şeklinde çok sayıda kişinin düşüncesi medyada yer buldu.

Oysaki durum onların düşündüğü gibi değil.

Damat Berat Albayrak'ın Ekonomi ve Hazine Bakanı olması Erdoğan'ın Ekonominin içinde bulunduğu durumu çok iyi bilmesindendir.

Gerekli tasarruflarla Türk Ekonomisi çok kısa sürede iyi duruma gelecektir.

Eğer aksi olsaydı, Damadının siyasi geleceğini riske atmazdı, Ekonominin başında şu anda başka bir isim olurdu.

Başkan Erdoğan Damadını kendisinden sonraki döneme hazırlıyor. Bunun en kolay yollarından biri, Damadının çok başarılı bir Ekonomi ve Hazine Bakanı olarak anılmasını sağlamaktır.

Ekonomi Bakanlığı Türkiye'nin en önemli en etkin Kurumudur.

Başarılı bir Ekonomi ve Hazine Bakanı olarak, Bakan Albayrak, Erdoğan tamam dediği noktada Erdoğandan Bayrağı devr alacaktır, Cumhurbaşkanı adayı olacaktır.

Başta da söylediğimiz gibi, doğru Siyasi Analizler sizi bir adımdan fazla öne çıkarır. Başkaları ne yapmalıyım acaba diye düşünürken siz hamlenizi yapmış olursunuz. 

Siyasi analizlerin Şirketlerin özel durumlarının da iyi analizlerle desteklenmesi halinde, o şirketin Hisse senetlerini bir çok insandan önce yakalamış olarak yüksek oranda gerçekleşecek primden ilk sırada yararlanır, kazanırsınız.

Türkiye güçlüdür, panik çok kısa süreli olacaktır.

Borsa İstanbul 2-3 gün içinde ani çıkış yapacaktır.

MİPAZ yüksek oranda prim yapma potansiyeli sebebiyle, ciddi yatırımı düşünenler mutlaka bu fırsatı değerlendirmelidirler.

16 Temmuz 2018 VAKIF YATIRIM BÜLTENİ Analizi ve yorumumuz.

Vakıf Yatırım’ın 16 Temmuz 2018 (Bugün) açıkladığı ÖZEL ANALİZ’de 

Yabancı TAKAS oranları da verilmiş. 

Kısaca bu, yabancıların Türk Şirketleri hisse senetlerini almaları ya’da satmaları ile ilgili yüzdelik oranlardır.

VAKIF YATIRIM Özel analizinde Yabancıların MİPAZ hisse senetlerini yoğun olarak aldıklarını görüyoruz. Analiz 09 – 13 Temmuz 2018 arasını kapsıyor.

HAFTALIK Bazda Yabancı Takası En Çok Artan 10 Şirkete bakıldığında yabancılar 1 Ay öncesine göre MİPAZ Hisse Senedi  alışlarını %225 oranında artırdıkları görülmekte. 

Bizim çok önceden yaptığımız tespitlerimize Yabancılar aylar sonra gelmiştir.

MİPAZ’da Yabancı Alışları bu hisse senetlerine yatırımın çok doğru olduğunu gösterdiği gibi MİPAZ’ın yoğun değer kazandıracağını da göstermektedir.

10 Ağustos 2018 Cuma Yorumlarımız

ABD ile ilişkiler ABD başkanı Trump'ın ruhsal gününe göre değişkenlik arz etmeye başladı..

Bugün Trump, "Alüminyumda bu oran artık yüzde 20, çelikte de yüzde 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz bu dönemde iyi değil." ifadelerini kullandı.

Bu twitten sonra Dolar çoştu, İMKB da 88.000 puanlara kadar dolu dizgin düştü..

Ancak ilerleyen saatlerde aklıselim düşünenlerin çoğunluk olması ve mantığın da bunu emretmesi sebebiyle BORSA hızla toparlanıp günü 94.940 puanla kapattı.

Hazine Bakanı Albayrak'ın İstanbul'da iş çevrelerinin bulunduğu bir ortamda anlattığı Yeni Ekonomik Model'in çok isabetli, ince düşünülerek ele alındığının görülmesi Piyasaları rahatlattı. 

Hiç şüphemiz yokki, önümüzdeki günlerde her şey çok daha iyi olacak, ABD ile de sorunların çok önemli bir bölümü halledilecektir. (Zira Türkiye'de istisnasız herkes para kazanmak istiyor)

Bugünkü yoğun değer kaybı ve sonrasındaki toparlanmayla da MİLPAZ ın fiyatı düne göre gerilemiş olup, 1.41 TL ile günü tamamlamıştır.

Daha sonraki gün Borsanın da düşmesine paralel 1,30 - 1,35 TL aralığında seyir eden  MİLPAZ gibi yoğun prim potansiyeli taşıyan bir şirket için Bu Fiyatlar son derece uygun olduğu için, bu fiyatlardan Milpaz hisse senedi alımı yapanlar asıl primli fiyada ulaşmadan dahi kısa vadede yüksek kazanç elde edeceklerdir. 

Trump Türk Amerikan İlişkilerine bugün bir zarar vermiştir ama bu zarar, iyi düşünebilenler için Borsada yeni bir alım fırsatına da sebep olmuştur.

 

Bu bölüm Vakıf Yatırım'dan alınmış olup yatırımcıya önemli bir bilgi vermektedir >>>

Yabancı Takasındaki Haftalık Değişimler (13 – 17 Ağustos 2018) 

Yabancı takasında haftalık ve aylık değişimler Borsayı iyi bir şekilde takip eden yatırımcı için ÖNEMLİ bir veridir.

Som 1 haftaya baktığımızda MİPAZ yabancı takası en çok artan 10 şirket arasındadır... Yabancı yatırımcılar son 3 aydır sürekli olarak MİPAZ da alım yapmaktadırlar.

Bir önceki hafta MİPAZ da %225 yabancı takası olmuşken bu oran içinde bulunduğumuz son hafta ki, 1 hafta öncesine göre artmaya devam etmiş ve oran %1,5 den %3,8 çıkmıştır ki, bu %153 artış demektir..

Bu oran 3 ay öncesine göre %660 artış demektir.

Özetle, yabancılar durup dururken bir hisse senedinde pozisyonlarını kuvvetli hale getiriyorlarsa o hisse senedinde henüz piyasanın bilmediği  olumlu sonuçlara yol açacak yani yüksek prim yapacak bir durum söz konusudur.

MİPAZ yakın gelecekte yüksek prim yapacağı yola giriş yapacak ve bu durum uzun süre devam edecektir. 

Mipaz yüksek oranda prim yapma potansiyeline sahip ender kağıtlardan biridir. 

 

BÜYÜK ARAZİLERİN VARLIĞI YATIRIMCI İÇİN GÜVENDİR

Şirketin esas faaliyetlerinin gayrimenkul işleri ve buna bağlı olarak yoğun Arazi yatırımları, Arazi ticareti olduğunudan şirketin  günümüz ekonomik koşullarından doğrudan etkilenmeyecek olması Yatırımcı için bir avantajdır.

Şirketin Arazi varlıklarının hatırı sayılır büyüklükte olması Şirket hisselerinine değer katan çok önemli bir unsurdur.

Bunlardan en önemlisi ise Pendik İlçesi, Kurtdoğmuş Köyü'nde kain 1154 ve 1155 sayılı iki ayrı parselden oluşan 2.238.207 m² mesahalı  arazi ise yaklaşıp 700.000 m2 yatay yapılaşma iznine sahiptir. Araziye dikey yapılaşma izninin alınması faaliyetleri olumlu sonuçlandığında şu an için çok kıymetli olan bu arazi en az 2 misli daha değerlenecektir.

Tüm bunlar, MİPAZ hisse senetleri için yüksek değerlenme potansiyeli taşıdığının somut göstergeleridir.

5 EKİM 2018 CUMA YORUMLARIMIZ

Mipaz şirketini dikkatle takip etmeye devam ediyoruz. Borsa'nın inişli seyrine direnen Mipaz'ın şu anda mevcut olan fiyatının Varlıkları ve büyük beklenti yaratan projeleri sebebiyle düşük kaldığını düşünüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Aydın Doğan İlişkisi

Darbeye sert bir şekilde karşı duran ve bunu ilk gün ilk dakikalarda CNN Türk TV ile yapan Aydın Doğan'ın Mipazının o dönemde değer kazanması gerektiğini net olarak ortaya koyduğumuz binlerce okuyucu tarafından bilinir. Sonuç itibarıyla öngörülerimiz doğru çıkmış ve Mipaz çok yüksek oranda değer kazanmıştır.

 Aydın DOĞAN Medyadan ayrılmış olsa da, Sayın Cumhurbaşkanı ile arasında başlayan iyi ilişkilerin devam ettiğini biliyoruz, duyuyoruz.

Aldığımız bir habere göre, DOĞAN AİLESİ'nden önemli bir ismin çok yakında Sayın Cumurbaşkanı tarafından "CUMHURBAŞKANLIĞI POLİTİKA KURULU"na atanacağı. 

Eğer bu haber doğru çıkarsa, Aydın Doğan ile Sn Cumhurbaşkanı arasındaki yüksek ilişkilerin Mipaz hisselerine olumlu değer katacağı şüphesizdir. 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşbu sitede yada bu sayfada yer alan yazı değerlendirme ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Adı geçen menkulleri alıp almamak tamamen okuyucu yada yatırımcının sorumluluğundadır. Sitemiz yatırımcı yada okuyucunun vereceği kararlardan sorumlu değildir.
Kaynak: Özel Haber

Bu haber 111875 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI