Bugun...


BDDK ve SPK soruşturma kararı aldı
Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetleri üzerinde spekülatif etki yarattığına yönelik olarak kuruma iletilen şikayetler çerçevesinde inceleme başlatıldığı bildirildi.

BDDK ve SPK soruşturma kararı aldı
+ -

BDDK ve SPK soruşturma kararı aldı

 BDDK, son dönemde bazı bankaların müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine ilişkin şikayetlerin ardından inceleme ve soruşturma başlatıldığını, ilgililer hakkında gerekli idari ve hukuki süreçlerin yürütüleceğini bildirdi.

BDDK ayrıca, 22 Mart 2019 tarihinde JP Morgan tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı ve manipülatif içeriği sebebiyle finansal piyasalarda oynaklığa ve özellikle bankaların itibar ve değer kaybına yol açtığı hususunda kuruma iletilen yoğun şikayetler kapsamında adı geçen kurum hakkında inceleme başlatıldığını, gerekli idari ve hukuki süreçlerin yürütüleceğini belirtti.

 SPK’dan yapılan açıklamada ise 22 Mart tarihinde JPMorgan Chase & Co. tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı içeriği nedeniyle başta bankacılık hisseleri olmak üzere Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetleri üzerinde spekülatif etki yarattığına yönelik olarak kuruma iletilen şikayetler çerçevesinde inceleme başlatıldığı bildirildi. 
Kaynak: Ajanslar

Bu haber 765 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI