Bugun...


Bayburt Üniversitesi'nde 10. Yıl Etkinlikleri
10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Haftası’nın 3. Gününde düzenlenen etkinliklerde keyifli anlar yaşanırken, birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.

Bayburt Üniversitesi'nde 10. Yıl Etkinlikleri
+ -

10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Haftası'nın 3. Gününde düzenlenen etkinliklerde keyifli anlar yaşanırken, birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.

10. yılını dolu dolu bir etkinlik haftası ile kutlayan Bayburt Üniversitesi ailesi, haftanın 3. Gününü unutulmayacak anılarla geride bıraktı. Yağmurlu havaya rağmen katılımın yoğun olduğu etkinliklerde, öğrenciler ve akademisyenler gönüllerince eğlendi.

3. gün etkinlikleri, İlahiyat Fakültesi öğrencisi Rabia Aslan tarafından hazırlanan Tezhip ve Minyatür Sergisinin açılışı ile başladı. Hayatı, tasavvufi perspektiften sanata aktaran sanatçının eserleri, katılımcıların beğenisini topladı. Sergiye, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hanefi Bayraktar, Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Prof. Dr. Süleyman Şimşek; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bener Güngör ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi etkinliğinden sonra, TEMA Öğrenci Topluluğu'nun 'Bayuni Geleceğe Pedal Çeviriyor' etkinliğine geçildi. Yağmurlu havaya rağmen pedal çeviren öğrenciler, sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaptı. Etkinlik sonunda öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.
Bu haber 954 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI